POLECAMY

Dopasowanie brwi do kształtu twarzy

Delikatnie wyregulowany łuk brwiowy może podkreślić naszą urodę i dodać oczom głębszego wyrazu. Podczas depilacji brwi musimy jednak pamiętać, że ich linia powinna pasować do kształtu twarzy. Dowiedz się, jak dopasować brwi do kształtu swojej twarzy.
Dopasowanie brwi do kształtu twarzy

Zanim rozpoczniemy regulację łuku brwiowego, przyjrzyjmy się swojej twarzy i zastanówmy się, jaki jest jej kształt: owalny, okrągły, podłużny, trójkątny, kwadratowy czy sercowaty. Kiedy już to stwierdzimy, możemy zastosować proponowane triki, które dodadzą naszym rysom łagodności lub uwypuklą największe atuty. Bez względu na kształt naszej buzi pamiętajmy, że w tym sezonie najmodniejsze są naturalne, a nawet bujne brwi. Zbyt mocno wyskubany łuk brwiowy, przypominający kształt cieniutkiej kreseczki wygląda groteskowo i jest już zupełnie niemodny. Z kolei nieuregulowane, krzaczaste brwi powodują, że wyglądamy na zaniedbane i mało kobiece. Dlatego warto oswoić się z pęsetką i nadać swoim brwiom taki kształt, który podkreśli nasze atuty.

Zobacz także: Jak modelować brwi

Owalna twarz

W przypadku owalnej twarzy najlepiej prezentuje się naturalna linia brwi przyjmująca kształt półokrągłego, łagodnego łuku, który delikatnie zwęża się w kierunku skroni. Brwi powinny ukośnie biec ku górze, a następnie załamywać się nad zewnętrznymi kącikami oczu. Pamiętajmy, by nie były one zbyt okrągłe, aby za mocno nie zaokrąglały buzi.

Okrągła twarz

Jeśli mamy okrągłą twarz, musimy optycznie ją wydłużyć i zwęzić. W tym celu najlepiej nadać brwiom kształt delikatnie przypominający trójkąt. Łuk brwiowy możemy wyciągnąć wysoko w górę, a końcówki poprowadzić w dół. Dość ostro zarysowany kształt brwi odwróci uwagę od krągłości naszej buzi. Pamiętajmy jednak, by nie przesadzić – linia brwi powinna układać się łagodnie. Unikajmy więc kanciastych kształtów, które wyglądają sztucznie.

Pociągła twarz

Jeśli chcemy optycznie skrócić podłużny kształt twarzy, możemy uregulować brwi w taki sposób, by były prawie proste. Unikajmy zaokrąglonych brwi, ponieważ taki kształt jeszcze bardziej podkreśli pociągłość naszej buzi. Łuk brwiowy powinien być dość szeroki (min. 3mm), a w kierunku skroni musi lekko opadać ku dołowi. Początek brwi może być nieco oddalony od nasady nosa – w ten sposób optycznie rozciągniemy na boki zbyt wydłużony zarys twarzy.

Zobacz także: Kształt oczu a makijaż

Trójkątna twarz

W przypadku twarzy w kształcie trójkąta z szerokim czołem najlepiej wyregulować łuk brwiowy w taki sposób, by w kierunku skroni lekko unosił się ku górze. Dzięki temu szerokie czoło będzie wydawało się nieco węższe.

Kwadratowa twarz

W przypadku kwadratowej twarzy musimy dążyć do tego, by uczynić kształt naszej buzi bardziej subtelnym. Najlepiej będzie wyglądał szeroki, długi i lekko wygięty łuk brwiowy, który od środka powieki zaczyna się zwężać, przechodząc w niemal prostą linię. Brwi powinny być mocno zarysowane, a w razie potrzeby nawet podkreślone za pomocą kredki.

Twarz w kształcie serca

Kształt twarzy przypominający serce jest bardzo kobiecy i delikatny, jednak niewłaściwie podkreślony kształtem brwi może wyglądać zbyt nieregularnie. W tym przypadku łuk brwiowy powinien być zaokrąglony, aby odwrócić uwagę od linii włosów, które często mają również sercowaty kształt. Taka linia brwi będzie współgrać z kształtem serca, jaki przybiera zarys naszej twarzy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/5 lat temu
http://www.google.pl/imgres?q=krzaczaste+brwi&um=1&hl=pl&sa=X&tbo=d&biw=1600&bih=799&tbm=isch&tbnid=UEWKXfgLdt9VzM:&imgrefurl=http://www.forum.promodels.pl/supermodelki-polskie/3206-paulina-gierasimiuk.html&docid=8pPWn8jz7qsDVM&imgurl=http://img501.imageshack.us/img501/2711/073tl.jpg&w=365&h=456&ei=8wPNUPTrJsiXhQfGrYHYCQ&zoom=1&iact=hc&vpx=586&vpy=437&dur=878&hovh=251&hovw=201&tx=99&ty=132&sig=105692056352194936621&page=1&tbnh=156&tbnw=125&start=0&ndsp=42&ved=1t:429,r:25,s:0,i:190 moim zdaniem tak wyglądaja krzaczaste brwi. Nie są kobiece... są obleśne. Także pozdro.
/6 lat temu
sam kształt twarzy to za mało, trzeba brać pod uwagę wielkość oczu,ich osadzenie oraz nos.. takze ten artykuł jest mało przydatny i sensowny.
/6 lat temu
nnnnn
POKAŻ KOMENTARZE (1)