Domowe sposoby na demakijaż fot. Fotolia

Domowe sposoby na demakijaż

Czy wiesz, że do zmycia makijażu nie potrzebujesz żadnych kosmetyków? Zobacz czym zmyć make-up!
/ 16.10.2014 13:42
Domowe sposoby na demakijaż fot. Fotolia

Dbasz o to, by w diecie nie było konserwantów, ale do zmywania makijażu używasz kosmetyków, które nierzadko szkodzą skórze? Jeśli nie masz szczęścia do gotowych preparatów do demakijażu, możesz przygotować je samodzielnie! Oto kilka pomysłów godnych wypróbowania.

Oliwa z oliwek do demakijażu

Oliwa z oliwek zmyje nawet wodoodporne kosmetyki! Wystarczy namoczyć w oliwie płatek kosmetyczny i delikatnie przecierać twarz. Pamiętaj, by używać do tego celu prawdziwej oliwy z oliwek – nie zastąpi jej zwykły olej!

Oliwa z oliwek nie zawiera substancji zapachowych, dzięki czemu jest doskonała także dla alergików. Doskonale nawilża cerę!

Napar z bratka – domowy płyn do demakijażu

Ziołowy napar nie tylko oczyści skórę, ale dodatkowo lekko ją zmatowi. Jeśli jesteś posiadaczką cery tłustej – ten „kosmetyk” będzie dla ciebie idealny! Wystarczy zaparzyć 2 saszetki herbaty z bratka (lub 1 dużą łyżkę suszonego bratka) i odczekać, aż płyn będzie letni.

Przemywaj twarz wacikiem nasączonym naparem z bratka aż całkowicie usuniesz make-up.

Bratek ma właściwości kojące – zbawiennie podziała na skórę wrażliwą i ze zmianami trądzikowymi.

Herbata – domowy sposób na demakijaż

Zdziwiona? A przecież zielona herbata  jest składnikiem wielu kosmetyków do demakijażu. Zaparz herbatę i stosuj jak płyn micelarny. Skóra będzie przyjemnie odświeżona.

Zobacz też: