W walce z trądzikiem - maseczka drożdżowa
Wersja 1
Sposób przygotowania: 3 gramy drożdży powinnaś połączyć z kilkoma kroplami miodu. Mieszaj, aż uzyskasz jednolitą masę. Jeżeli twoja skóra jest wysuszona, możesz dodać 3-4 krople oliwy. Maskę nałóż na twarz i pozostaw do wyschnięcia. Zmyj ciepłą wodą, delikatnie masując skórę opuszkami palców.
Wersja 2
Sposób przygotowania: 3 gramy drożdży wymieszaj z zimną, przegotowaną wodą, dodaj sok ze świeżej cytryny. Postępuj tak samo jak w wersji pierwszej.
Maseczka drożdżowa działa oczyszczająco, wygładzająco oraz zwęża pory.
Cera tłusta i mieszana - maseczka oczyszczająca
Sposób przygotowania: 2-4 kiście porzeczek rozgnieć. Miąższ odsącz od soku i wymieszaj z łyżeczką mąki ziemniaczanej. Nałóż maseczkę na twarz, odczekaj 20 minut i zmyj zimną wodą.
Maseczka nie jest odpowiednia dla cery naczynkowej. Idealna dla cery tłustej i mieszanej. Zwęża pory, rozjaśnia przebarwienia, oczyszcza skórę z zanieczyszczeń oraz złuszcza martwy naskórek.
Rozszerzone pory – maseczka z cebuli
Sposób przygotowania: ugotuj jedną dużą cebulę, po ostygnięciu rozgnieć na papkę. Dla uzyskania lepszej konsystencji dodaj łyżkę mąki ziemniaczanej. Nałóż na twarz i pozostaw na 30-40 minut. Zmyj herbatką rumiankową.
Taka maseczka jest doskonała dla cery trądzikowej z rozszerzonymi porami. Maseczka działa oczyszczająco i ściągająco, rumianek dodatkowo odświeża i dezynfekuje twarz.
Zobacz też: Maseczki domowe - z czego je komponować?
Przebarwienia i blizny - ogórkowa maseczka
Sposób przygotowania: ogórka pokrój w plasterki, nie obierając go ze skórki. Ułóż na twarzy i pozostaw na 15 min. Maseczkę można stosować również na dekolcie, szyi i plecach. Zaleca się, aby przy takim zastosowaniu ogórek był starty na grubej tarce. Po zdjęciu maseczki, przemyj skórę zimną wodą lub delikatnym tonikiem ogórkowym.
Maseczka z zielonego ogórka jest przeznaczona dla skóry tłustej. Po regularnym stosowaniu możesz zauważyć, że twoja skóra stanie się nawilżona, odświeżona i oczyszczona. Ogórek ściągnie pory, wybieli przebarwienia i rozjaśni blizny po trądzikowe.
Świecąca skóra - owocowa maseczka
Sposób przygotowania: miksuj małego banana i małe awokado, aż uzyskasz jednolitą masę. Dodaj dwie łyżki naturalnego jogurtu i trzy krople witaminy E. Miksuj do momentu uzyskania jednolitego koloru i konsystencji. Maseczkę nałóż na oczyszczoną twarz, pozostaw na 15 minut. Po określonym czasie umyj twarz i nałóż krem nawilżający.
Maseczka ma działanie oczyszczające i odświeżające. Poprawia koloryt skóry i nadaje jej przyjemny owocowy zapach.
Walka ze zmarszczkami - maseczka z pestek owocowych
Sposób przygotowania: pestkę z awokado lub sześć pestek z brzoskwiń oddziel od owocu. Pestkę zetrzyj na tarce lub rozbij. Dodaj dwie łyżki jogurtu naturalnego i mieszaj, aż uzyskasz jednolitą masę. Nałóż na twarz i zostaw na 15-20 minut, zmyj zimną wodą. Jeżeli twoja skóra jest sucha, możesz dodać łyżeczkę oleju słonecznikowego, oliwy lub oleju sojowego.
Maseczka przeznaczona dla skóry dojrzałej. Pomaga uporać się ze zmarszczkami. Odświeża i nadaje skórze blasku.
Zobacz też: W czym tkwi sekret maseczek naturalnych?
Zmęczona, szara skóra - maseczka rozświetlająca
Wersja 1
Sposób przygotowania: zmiksuj: 3 łyżki jogurtu naturalnego, 6 liści świeżej mięty, mały liść sałaty, łyżeczkę mąki. Miksuj, aż uzyskasz jednolitą masę. Nałóż na oczyszczoną skórę twarzy i pozostaw na 10 minut. Zmyj maseczkę ciepłą wodą.
Maseczka rozświetli zmęczoną skórę twarzy, nada jej blasku i energii. Maseczka może być stosowana na skórę szyi i dekoltu.
Wersja 2
Sposób przygotowania: dwie młode marchewki zetrzyj na grubej tarce, dodaj łyżeczkę serka homogenizowanego i łyżeczkę miodu. Dokładnie wymieszaj i nałóż na twarz. Maseczkę pozostaw na 15-25 minut i zmyj ciepłą wodą.
Maseczka pozwala skórze nabrać energii. Nadaje jej świeży wygląd i blask. Może być stosowana do wszystkich typów skóry.
Ujędrniona skóra - morelowa maseczka
Sposób przygotowania: obierz 2-3 morele i rozgnieć je na jednolitą masę. Odsącz sok, a miąższ nałóż na twarz. Po 20 minutach możesz zmyć maseczkę letnią wodą.
Maseczka idealna dla skóry dojrzałej, suchej i normalnej. Maseczka ma działanie rozświetlające i ujędrniające.
Maseczka - kompres na cienie pod oczami
Sposób przygotowania: zmiksuj 2- 3 ogórki gruntowe, odsącz sok od miąższu. Waciki kosmetyczne nasącz w soku z ogórka i połóż na skórę pod oczami. Pozostaw na 15-20 minut i przemyj twarz zimną wodą.
Tak przygotowany kompres pozwoli odpocząć oczom, a spojrzeniu nada świeży i młodzieńczy wygląd. Taki kompres wpływa nie tylko na cienie pod oczami, które rozjaśniają się, ale również pozwala się odprężyć i zrelaksować.
Codzienna maseczka z jabłka
Zetrzyj jabłko na tarce, zmieszaj z łyżką mąki ziemniaczanej lub kukurydzianej, dodaj kilka kropli soku z cytryny. Rozprowadź na skórze twarzy i szyi. Zmyj po 15 minutach letnią wodą, a na osuszoną twarz nałóż krem.
Maseczka przeznaczona dla wszystkich typów skóry. Błyskawicznie poprawia wygląd skóry.
Zobacz też: Test na rodzaj cery