POLECAMY

Dobierz kreskę do kształtu oka

Nie wiesz, jak dobrać kreskę do kształtu swojego oka? Przeczytaj, jak ją właściwie malować w przypadku oczu blisko osadzonych, szeroko rozstawionych oraz oczu z opadającymi zewnętrznymi kącikami!

kreska a kształt oka

fot. Fotolia

Oto proste sposoby, aby twoje oko przyciągało spojrzenia innych!

Kreska przy oczach szeroko rozstawionych

Jeżeli odległość między twoimi oczami jest większa niż długość jednego oka, masz oczy szeroko rozstawione, a korekcja będzie polegała na tym, aby optycznie je do siebie przybliżyć. W tym celu zaczynamy rysowanie kreski już od samego początku wewnętrznego kącika, który też możesz wypełnić. Linia powinna zanikać zaraz przed końcem zewnętrznego kącika. W tym przypadku nie wyciągamy kreski poza ten kącik.

Przeczytaj także: Jak wykonać kreskę na powiece?

Oczy blisko osadzone

czyli takie, gdzie odległość między jednym okiem, a drugim jest krótsza niż pozioma długość jednego oka. Ten typ oczu wymaga optycznego wyciągnięcia na zewnątrz. Dlatego zacznij rysować kreskę wzdłuż górnej linii rzęs mniej więcej od połowy oka i poprowadź ją poza jego zewnętrzny kącik, który ma być najmocniej pomalowany.

Pamiętaj, że końcówki kresek powinny być subtelnie wykończone bo decydują o charakterze całego makijażu oka.

kreska a kształt oka

fot. Fotolia

Opadający kącik zewnętrzny

Opadający kącik zewnętrzny charakteryzuje się lekkim opadaniem po skosie do dołu, niejednokrotnie temu typowi oka towarzyszy opadająca powieka, co w efekcie daje smutny i zmęczony wyraz twarzy. Jest to najtrudniejszy rodzaj oka do pomalowania. Trik makijażowy polega na tym, aby tak poprowadzić kreskę, by zrównoważyć środek ciężkości. Zacznij od połowy oka i prowadź ją tuż przy linii rzęs, na wysokości tęczówki, a tuż poza nią poprowadź kreskę w poziomie (nigdy do góry jak często słyszymy) delikatnie odrywając od linii rzęs.

Mam nadzieję, że przybliżyłam tajniki rysowania kreski na tyle, że każda z was będzie w stanie ją sama sprawnie wykonać.

Polecamy: Jak używać kolorowej kredki do oczu?

Autor: Kinga Jazłocka-Biernacka, makijażysta regionu w Douglas

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/3 lata temu
Super porady, bardzo dobrze i równiutko wychodzi mi kreska jednym eyelinerem HypoAllergenic Bell, ma taki trójkątny dobrze wyprofilowany pędzelek który zdecydowanie ułatwia zadanie:) O białej kredce (komentarz Megi)nie słyszałam ale wypróbuję:)
/3 lata temu
Czytałam gdzieś o białej kresce na dolnej powiece która optycznie powiększa oko, kupiłam białą kredkę hypoalergiczną Bell i wypróbowałam, ten trik na prawdę działa. Oko wydaje się znacznie większe:)
/3 lata temu
Ładnie podkreśli brwi i rzęsy henna Refectocil którą uzywam i jest fenomenalna w użyciu i efekcie ! utrzymuje się do 6 tygodni i ma 9 odcieni. Modny makijaz gwarantowany polecam !