Dłuuugie rzęsy

Teraz przebojem są sztuczne kępki doklejane tylko w zewnętrznych kącikach oczu. Pamiętaj jednak, że liczy się precyzja.
/ 20.11.2006 15:02
Powłóczyste spojrzenia gwiazd na galach filmowych nie są zasługą sztucznych rzęs, które mogą nadać twarzy nieco teatralny wygląd. Teraz przebojem są sztuczne kępki doklejane tylko w zewnętrznych kącikach oczu. Wyglądają naturalniej, a efekt jest naprawdę oszałamiający. Kiedyś zarezerwowane tylko dla hollywoodzkich gwiazd, teraz dostępne dla wszystkich. Nawet kilka naklejonych kępek (3–4) da dyskretny i supernaturalny efekt. Pamiętaj jednak, że liczy się precyzja.

Tomek Kocewiak uczy jak naklejać kępki rzęs
Makijażysta Lancôme, od lat maluje modelki i gwiazdy podczas sesji zdjęciowych. Stale współpracuje m.in. z Anetą Kręglicką, Małgorzatą Kożuchowską, Danutą Stenką.

1. Pęsetą zdejmij pojedynczą kępkę z palety. Jeżeli w zestawie są rzęsy w dwóch różnych długościach, zacznij od krótszych. Zamocz końcówkę kępki w kleju i odczekaj 10 sekund. Naciągnij powiekę od zewnętrznego kącika oka tak jak przy malowaniu kresek eye-linerem.
2. Delikatnie umieść kępkę w zewnętrznym kąciku oka. Upewnij się, że wtopi się w Twoje własne rzęsy. Dopiero wtedy ją dociśnij. Podobnie nanieś kolejne kępki na drugiej powiece. Nie przesadzaj z ilością – im więcej kępek, tym większe ryzyko, że oko nie będzie wyglądało naturalnie.
3. Starannie wytuszuj rzęsy. W ten sposób Twoje własne połączą się z doklejonymi – czasem nawet jedna dodatkowa kępka czyni cuda, bo wizualnie podnosi kąciki oczu. Maskara delikatnie je sklei, co zapobiegnie ewentualnym późniejszym wypadkom w czasie bankietu (rzęsa w sushi).
Ekstrada
Jeżeli rzęsy nie wyglądają zbyt naturalnie i w dodatku są niezbyt równo powklejane, nie panikuj! Na górnej powiece narysuj eye-linerem cieniutką kreskę i tam, gdzie wyraźnie widzisz braki, doklej kilka kępek.