POLECAMY

Dla kogo makijaż permanentny?

Dowiedz się, komu dedykowany jest makijaż permanentny i czy nadaje się także dla ciebie! Podpowiadamy, w jakich sytuacjach sprawdza się najlepiej.

makijaż permanentny

fot. Fotolia

Zdecyduj się na makijaż permanentny jeśli ...

Nie masz wiecznie czasu

Makijaż permanentny to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu. Jest to szczególnie ważne rano, kiedy każda minuta jest na wagę złota. Czy wiedziałaś, że poświęcając na makijaż tylko 10 minut dziennie, rocznie otrzymujemy ponad 60 godzin? Wykonanie makijażu permanentnego pozwala nam więc na naprawdę sporą oszczędność czasu. Warto również pamiętać, że taki makijaż utrzymuje się nawet do 2 lat!

Chcesz wyglądać nienagannie

Jeszcze kilka lat temu makijaż permanentny kojarzył się z przerysowanym wyglądem. Dziś możemy już zapomnieć o tym stereotypie. - Makijaż może być naprawdę naturalny i delikatny lub wyrazisty, zależy to jedynie od indywidualnych preferencji. Wszystko jest możliwe dzięki wykorzystaniu precyzyjnych urządzeń oraz sprawdzonych barwników, które z czasem nie zmieniają koloru, ale jedynie tracą intensywność. Przebadane pod tym kątem zostały barwniki BioResistent – mówi Aleksandra Nowak z Centrum Makijażu Permanentnego Biotek.

Polecamy: Jak prawidłowo wykonać makijaż korekcyjny?

Jesteś młodą kobietą

Chciałabyś zawsze wyglądać olśniewająco i nie boisz się wyrazistych kolorów? Takie barwniki również są już dostępne na rynku - zapewnią ustom niesamowicie olśniewający, pociągający i kobiecy wygląd.

Jesteś kobietą dojrzałą

Z wiekiem skóra traci swoją jędrność i elastyczność, przez co twarz może sprawiać wrażenie mniej wyrazistej. Rozwiązaniem tego problemu może być podkreślenie oczu, brwi lub ust. Dzięki temu zawsze będziesz wyglądać pięknie, a twarz odzyska utraconą wyrazistość.

Jesteś aktywna

Jeżeli lubisz uprawiać sport lub spędzasz sporo czasu podróżując z pewnością dobrze wiesz, że klasyczny makijaż zazwyczaj nie sprawdza się w tych sytuacjach. Decydując się na jego permanentną wersję nie będziesz musiała ciągle sprawdzać czy nie jesteś rozmazana i zyskasz pewność, że prezentujesz się dobrze w każdych warunkach.

Masz alergię

Kobiety uczulone na składniki znajdujące się w kosmetykach kolorowych mają bardzo duże trudności z wykonaniem codziennego makijażu. W tym przypadku makijaż permanentny jest bezpiecznym (nie mamy kontaktu z alergenami) i skutecznym (piękny wygląd o każdej porze) rozwiązaniem.

Polecamy: Jaką metodę przedłużania rzęs wybrać?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
o taaaka. makijaż permanentny jest dla zapracowanych i dla tych, które mają wątłe np;. włoski na brwiach czy rzęsy. ja zanim się zdecydowałam na zabieg to poszłam na szkolenie nouveau contour, żeby się przyjrzeć jak pracuje taki sprzet, jakie sa techniki i jak bedzie wyglądać ostateczny efekt.
/3 lata temu
Makijaż permanentny to serio ogromna oszczędność czasu ;) ja ogólnie nigdy nie malowałam sie za dużo, zależało mi głównie na zaznaczeniu oka, ale chyba nie miałam talentu, bo zawsze zbierało mi to sporo czasu. Kilka miesięcy temu zdecydowałam się na permanentną kreskę, właśnie u p. Oli z Bioteku i nie muszę już co rano walczyć z eyelinerem, super sprawa :D