POLECAMY

Dieta dla cery naczynkowej

Masz cerę usianą popękanymi naczynkami lub szybko się czerwienisz, kiedy się zmęczysz fizycznie albo ulegasz ekscytacji? Prawdopodobnie masz płytko unaczynioną skórę, która wymaga szczególnego traktowania i pielęgnacji. Już kilka modyfikacji w trybie życia sprawi jednak, że czerwona buzia przestanie być Twoją zmorą. Dieta nie jest tu bez znaczenia.
Dieta dla cery naczynkowej

Podstawę będą oczywiście stanowić… kompleksowe działania. Cera naczyniowa jest bowiem trudnym do pielęgnacji rodzajem skóry i wymaga wszechstronnych działań, jeśli chcemy aby przysparzała nam jak najmniej kłopotów.

Zakazane potrawy

Ważne, abyś będąc dumną posiadaczką uroczych przecież skądinąd rumieńców, pamiętała, aby unikać w diecie ostrych przypraw, alkoholu, mocnej kawy i herbaty oraz gorących dań i napojów, czyli wszystkiego tego, co „od wewnątrz” może wpływać na nadmierne i nagłe rozszerzanie się naczyń krwionośnych. Cera naczyniowa jest bardzo wrażliwa na wahania temperatury – dlatego właśnie tak gwałtownie zmienia kolor na intensywno-czerwony, kiedy z mrozu wchodzisz do ciepłego wnętrza kawiarni.

Kosmetyki

Musisz pamiętać o stosowaniu serii kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji właśnie twojego typu cery i stosować kremy właśnie z tej serii, ale dodatkowo z filtrami chroniącymi przed negatywnymi skutkami promieniowania słonecznego – przez cały rok, na okrągło. O ile niekorzystne jest przegrzewanie cery naczyniowej np. długimi kąpielami, czy wizytami w solarium i zbyt długim przebywaniem na słońcu, o tyle wizyty w łaźni parowej i mycie twarzy naprzemiennie letnią i zimną wodą pozwalają na hartowanie naczyń. Do doraźnego uspokojenia nadmiernego kolorytu twarzy, spowodowanego na przykład długim pobytem na mrozie, czy plażowaniem, możesz ratować się kremami lub maskami redukującymi zaczerwienienia.

Suplementy

Substancjami, które korzystnie wpływają na cerę naczynkową są: rutyna (zmniejsza kruchość naczyń – dlatego lekarze zalecają długotrwałe przyjmowanie preparatów doustnych z rutyną osobom, które mają problemy z naczynkami), wyciąg z arniki górskiej (redukuje zaczerwieniania oraz wspomaga krążenie krwi), ekstrakt z miłorzębu japońskiego (uelastycznia ściany naczyń). Istotna w pielęgnacji cery naczyniowej jest również chroniąca przed pękaniem naczynek witamina PP, oraz uszczelniająca naczynka witamina C. Zadbaj, aby nie zabrakło ich w twojej diecie.

Chcąc zakamuflować brzydkie zaczerwienia na twarzy, dekolcie, czy w okolicach kostek lub na łydkach, na co możesz się również skarżyć mając cerę naczyniową, wybieraj korektory o zielonkawej barwie. Niejeden malarz poradziłby bowiem wszystkim „naczynkowcom” – chcesz zneutralizować czerwony, użyj zielonego! W ten sposób twoja buzia będzie jak malowana!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)