POLECAMY

Detoks skóry twarzy krok po kroku

Pozwól swojej skórze twarzy odetchnąć od kosmetyków i zregenerować się! Zrób skuteczny detoks! Będziesz zachwycona efektem!
Detoks skóry twarzy krok po kroku fot. FREE

Po co skórze detoks?

Twoja skóra pochłania każdego roku mnóstwo kosmetyków, a z nimi często również składniki chemiczne, które nie są obojętne dla zdrowia. Natomiast substancje nawilżające sprawiają, że skóra się „rozleniwia” i z czasem zmniejsza swoją zdolność do naturalnego nawilżania. Zafunduj jej zatem detoks, a na pewno ci to wynagrodzi – będzie promienna, gładka i nawilżona!

Od czego zacząć detoks skóry?

Wystarczy jeden dzień w tygodniu, żeby pozwolić swojej skórze odpocząć. Wyznacz sobie zatem taki dzień z pewnym wyprzedzeniem. Najlepiej jeśli będzie on wolny od pracy, zajęć na uczelni i ważnych spotkań ze znajomymi. Jeżeli czujesz, że twoja skóra jest bardzo zanieczyszczona, możesz wypróbować detoks skóry twarzy przez kilka dni, np. podczas wakacji.

Kolejnym krokiem jest zakup wszystkich preparatów, którymi będziesz pielęgnować swoją skórę podczas detoksu. Podstawą jest naturalne mydło, które nie jest naturalne tylko z nazwy. Warto sprawdzić, czy w składzie ma 2 składniki czy kilkanaście i co to są za składniki. Dobre mydło kupisz w każdej stacjonarnej mydlarni albo w sklepie internetowym.

Dodatkowo możesz nabyć naturalną wodę różaną, którą kupisz w sklepie ekologicznym albo na aukcji internetowej. Przyda się do przemywania twarzy. Jeśli szukasz prostszego i tańszego rozwiązania, postaw na zioła (rumianek, rozmaryn, lawendę).

Co z nawilżaniem twarzy podczas detoksu?

Podczas detoksu skóry rezygnujemy z jakichkolwiek produktów nawilżających, również tych naturalnych, czyli olejków. Oczyszczanie skóry ma za zadanie przywrócenie jej naturalnych funkcji nawilżających. Nie stanie się to od razu. Początkowo możesz czuć się niekomfortowo, bo twoja skóra będzie ściągnięta (zwłaszcza, gdy jest sucha lub normalna). Jednak po kilkunastu godzinach większość z was poczuje, że staje się ona mniej szorstka. Skóra bardzo przesuszona i mocno nawilżana wcześniej kosmetykami, może potrzebować więcej czasu.

Fot. Fotolia

Detoks skóry krok po kroku

  1. Na wieczór przed dniem detoksu wykonaj peeling, żeby pozbyć się martwego naskórka i pozwolić skórze lepiej chłonąć składniki z wody różanej lub ziół. Ważne jest jednak, aby po takim peelingu umyć twarz naturalnym mydłem oraz ciepłą przegotowaną wodą (najlepiej mineralną).
  2. Rano umyj twarz mydłem i ciepłą przegotowaną wodą, a w ciągu dnia przemywaj ją płatkiem kosmetycznym nasączonym w ziołach lub/oraz wodzie różanej (przynajmniej 3 razy w ciągu dnia).
  3. Wieczorem umyj twarz mydłem – tak jak rano – a następnie przemyj ziołami lub wodą różaną i połóż się spać.

Jaki efekt uzyskamy?

Po detoksie skóra większości z was stanie się gładsza, jędrniejsza i bardziej odżywiona.

Pamiętaj jednak, że kosmetyki, których używamy mają tylko częściowy wpływ na stan naszej cery. Najważniejsze jest to, co trafia do naszego żołądka. Dlatego warto połączyć dzień detoksu skóry z detoksem całego organizmu.

Ważne jest przy tym, żeby pić ciepłą przegotowaną wodę mineralną w ilości około 8 szklanek dziennie. Jeśli masz większe problemy z cerą, np. nawracający trądzik, przejdź na stałą dietę oczyszczającą organizm z toksyn. Postaw w tym wypadku na ciepłe, gotowane dania na bazie kaszy jaglanej i warzyw (przynajmniej 3 razy dziennie), które działają jak odkurzacz zbierający resztki toksycznych substancji z organizmu.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/7 miesięcy temu
Mi w oczyszczaniu cery bardzo pomaga jej wcześniejsze ogrzanie, zawsze tak robię przed peelingiem. Z kolei najlepszy zabieg, który robiłam w TeamBeauty na ten problem to peeling węglowy. W domu takiego niestety nie zrobię.
/rok temu
Detoks raz na jakiś czas jak najbardziej tak ale najważniejsze jest oczyszczanie cery. Ważne jest, żeby zawsze dokładnie zmywać makijaż, który zapycha nam pory.. peeling to również konieczność jeżeli chcemy aby nasza skóra była gładka i świeża. Osobiście polecam szczotkę to twarzy Braun Face, która ma różne końcówki - zarówno czyszczącą i peelingującą :)
/2 lata temu
Przegotowana woda mineralna !!! to autorka pojechała..