POLECAMY

Jak prawidłowo wykonać demakijaż?

Nasza skóra, tak samo jak my, po cały dniu musi odpocząć i zregenerować się. Aby było to możliwe, musimy ją dobrze oczyścić. Jak to zrobić?
Jak prawidłowo wykonać demakijaż?

Jak zmywać makijaż?

Jeśli codziennie stosujemy pełny makijaż, powinnyśmy zwrócić uwagę na to, jak prawidłowo go usunąć. Do zmycia tuszu do rzęs i cieni do powiek używajmy kosmetyku do demakijażu oczu. Skóra wokół oczu jest najbardziej wrażliwa, dlatego należy stosować preparaty: niedrażniące, bezzapachowe, hipoalergiczne. Zapobiegniemy w ten sposób podrażnieniom lub alergiom.

Pozostałości makijażu możemy zmyć mleczkiem, tonikiem, płynem micelarnym lub specjalnie przeznaczoną do tego chusteczką do demakijażu. W celu usunięcia jego resztek oraz brudu i kurzu z twarzy, które gromadzą się na niej przez cały dzień, powinnyśmy obmyć ją żelem oczyszczającym.

Nie należy używać do tego mydła. Nie tylko wysusza ono skórę, ale także zmienia jej odczyn pH z kwaśnego na zasadowy, sprawiając, że m.in. staje się bardziej narażona na alergie. Jedynym odstępstwem może być stosowanie dermatologicznych mydeł o leczniczym działaniu.

Zobacz też: Jak wybrać najlepszy dla siebie kosmetyk do demakijażu?

Jak wykonać demakijaż prawidłowo?

Zanim przystąpimy do oczyszczania twarzy, najpierw dla wygody złapmy włosy i włóżmy opaskę, żeby odsłonić czoło. Później, co bardzo istotne, umyjmy dokładnie dłonie, żeby nie nanieść z nich bakterii na twarz. Teraz możemy rozpocząć demakijaż.

Jeśli malujemy oczy, powinniśmy zacząć od ich demakijażu. Wacik należy nasączyć odpowiednim preparatem, następnie przyłożyć do oka i poczekać chwilę aż preparat rozpuści tusz. Czynność ta przyspieszy usunięcie makijażu i zapobiegnie podrażnieniu spojówek.

Ważne jest, by przesuwać wacik w stronę wewnętrznego kącika oka, dzięki czemu nie rozciągniemy delikatnej skóry.

Po wykonaniu demakijażu oczu możemy przejść do oczyszczenia twarzy. Preparat nakładamy dokładnie na twarz, szyję i dekolt – kości żuchwy nie powinny stanowić dla nas granicy. Podczas nakładania wykonajmy krótki masaż (zataczając palcami niewielkie koła) – w ten sposób przyczynimy się do poprawy kondycji i wyglądu swojej skóry, stanie się ona bardziej świetlista. Następnie płuczemy twarz letnią wodą. Nie powinna być zbyt ciepła, bo może podrażnić skórę. Lodowata za bardzo zwęzi pory i utrudni usunięcie z nich sebum i zanieczyszczeń.

Na koniec wycieramy delikatnie twarz ręcznikiem (może być papierowym). Przykładamy ręcznik do twarzy i czekamy, aż wchłonie wodę, nie pocieramy twarzy.

Po dokładnym oczyszczeniu skóry stosujemy tonik. Najlepiej używać kosmetyku z tej samej serii firmy, ponieważ ich działanie wzajemnie się uzupełniają.

Ostatnim etapem jest zastosowanie kremu. Preparat rozprowadzamy delikatnie po twarzy, szyi oraz dekolcie.

Pamiętajmy, że skóra na szyi i dekolcie jest bardzo delikatna, pozbawiona zupełnie lipidów i szybko po niej widać proces starzenia.

Jeśli będziemy stosować dobre kosmetyki do demakijażu, a ich działanie wesprzemy odpowiednią pielęgnacją, szybko zobaczymy korzystne efekty na twarzy. Tylko porządnie oczyszczona skóra wchłonie wszystkie składniki odżywcze, które zawarte są kremach na noc. Nasza skóra, tak samo jak my, po cały dniu musi po prostu odpocząć i zregenerować się.

Zobacz też: Co zawierają kosmetyki mineralne? Sprawdzamy składy!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)