POLECAMY

Demakijaż krok po kroku

Idealnie gładka i pełna blasku skóra? To możliwe. Kluczem do tego jest prawidłowo wykonany demakijaż oraz odpowiednia pielęgnacja.
Demakijaż krok po kroku
Mycie twarzy choć samo cudów nie zdziała, to jeśli zastosujesz dobre kosmetyki, a ich działanie wesprzesz odpowiednią pielęgnacją, szybko zobaczysz efekty!

Nad udoskonaleniem rytuału oczyszczania skóry od lat pracują najlepsi dermatolodzy. Nic dziwnego! Od tego jak wykonujesz codzienny demakijaż, zależy czy twoja skóra jest szara i zmęczona, czy wprost przeciwnie – świeża i pełna blasku. Owszem, ta czynność nie musi należeć do twoich ulubionych, zwłaszcza gdy jesteś np. po imprezie, ale poświęcenie kilku minut na usunięcie z twarzy warstwy kurzu, sebum i resztek makijażu naprawdę się opłaca. Ponadto prawidłowo oczyszczona skóra lepiej wchłonie aktywne składniki takie, jak te, które znajdziesz w Kremie na dzień Olay Active Hydrating

I nie chodzi tylko o to, aby następnego dnia nie straszyć domowników. Perfekcyjne oczyszczenie jest potrzebne twojej skórze – sprawia, że jest ona dużo bardziej chłonna i podatna na działanie kosmetyków do pielęgnacji. Poza tym podczas demakijażu wykonujesz masaż, który poprawia krążenie, stymuluje odnowę komórek, podkręca system limfatyczny i usuwa nadmiar płynów ze skóry.


Jak prawidłowo oczyścić i zadbać o twarz?
1.
Kosmetyk do demakijażu równomiernie rozprowadź na twarzy, szyi i dekolcie – kości żuchwy nie powinny stanowić dla ciebie granicy.
2. Podczas nakładania wykonaj krótki masaż (zataczaj palcami niewielkie koła) – w ten sposób przyczynisz się do poprawy kondycji i wyglądu twojej skóry, stanie się ona bardziej świetlista.
3. Spłucz twarz letnią wodą. Jeśli będzie zbyt ciepła, możesz uszkodzić skórę. Lodowata za bardzo zwęży pory i utrudni usunięcie z nich sebum i zanieczyszczeń.
4. Delikatnie osusz twarz ręcznikiem przeznaczonym tylko do tego celu. Możesz wykorzystać też miękkie papierowe ręczniki lub lekką muślinową tkaninę. Przyłóż ręcznik do twarzy i poczekaj, aż wchłonie wodę, bez zbędnego pocierania twarzy.
5. Tonizuj. Aby szybko przywrócić skórze jej naturalną kwasowość, użyj toniku. Jeśli używasz kosmetyków „bez spłukiwania”, tonik pozwoli ci usunąć np. resztki pozostałego na twarzy mleczka.
6. A po demakijażu pamiętaj o odpowiednim nawilżeniu cery. Wybierz odpowiedni krem nawilżający z aktywnymi składnikami. Polecamy linię Olay Active Hydrating>>>SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)