POLECAMY

Czysta skóra od zaraz

Gruntowne oczyszczanie od czasu do czasu wyjdzie na zdrowie każdej skórze. To zadanie wykonają dla nas specjalistyczne maseczki.
Czysta skóra od zaraz fot. Panthermedia
Oczyszczające maseczki usuwają z tkanek toksyczne substancje powstałe podczas procesów przemiany materii, pomagają pozbyć się martwych komórek, resztek makijażu oraz kurzu.

Skutecznie odblokowują pory, dzięki czemu zalegający w nich nadmiar łoju może przedostać się na powierzchnię skóry, skąd łatwo go usunąć. Jest to szczególnie ważne w wypadku cery tłustej i trądzikowej, bo to właśnie zalegająca w porach wydzielina jest przyczyną powstawania zaskórników i wyprysków.

Do wyboru, do koloru
W skład maseczek wchodzi wiele różnorodnych składników, np. kolorowe glinki, wyciągi z owoców, zioła, algi. Te do cer tłustych zawierają także składniki dezynfekujące. Dobieramy je więc do rodzaju cery.

Kosmetyki te nakładamy raz w tygodniu na oczyszczoną twarz i zmywamy letnią wodą po 15–20 minutach. Wyjątkiem jest złuszczająca maska peel-off mająca postać żelu, która po zaschnięciu tworzy na twarzy cienką błonkę. Ściągamy ją po kilku minutach, a wraz z nią martwe komórki.


Którą maseczka oczyszczająca jest najlepsza? Pytaj i radź na uroda.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)