POLECAMY

"Czym dla Ciebie jest piękno?" Zobaczcie, jak na to pytanie odpowiedziały kobiety – będziecie zdziwione!

Piękno to nie tylko uroda – czytamy w globalnym badaniu przeprowadzonym przez Max Factor wśród 26 tysięcy kobiet na całym świecie. Zgadzacie się? My tak!
Małgorzata Czyż / 3 miesiące temu
"Czym dla Ciebie jest piękno?" Zobaczcie, jak na to pytanie odpowiedziały kobiety – będziecie zdziwione! fot. Materiały prasowe / Na zdjęciu od lewej: Joanna Sobolewska, Eryka Sokólska, Katarzyna Lackner

Max Factor przebadał ponad 26 tys. kobiet w wieku 30-55 lat, pochodzących z dziewięciu krajów, w tym z Polski. Każdej z nich zadano pytania na temat urody, piękna, pewności siebie, ich inspiracji i reklam. Badacze chcieli dowiedzieć się, co na temat urody sądzą mieszkanki różnych kontynentów, państw oraz kultur. Co prezentują wyniki badań? Zobaczcie same!

Piękno to nie tylko uroda!

Zdaniem znakomitej większości kobiet piękno to nie tylko to, co jest widoczne dla oczu:
 

"88% zapytanych przez Max Factor kobiet uważa, że
piękno to wypadkowa wyglądu, osobowości i charyzmy"

Źródło: Max Factor Generation Study, kobiety w wieku 30-55

Respondentki badania uważają, że źródłem tego, jak wyglądamy i jak jesteśmy odbierane przez innych, są nasze doświadczenia życiowe (tak twierdziło 73% kobiet), cechy charakteru i poczucie własnej wartości. Aż 64% badanych kobiet stwierdziło także, że uroda i piękno jest zupełnie niezależne od wieku.

Kobiety, z którymi rozmawiałam, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jakie mają atuty, jak wyglądają i co sobą reprezentują. Oczywiście chętnie przyjmują komplementy, ale nie uzależniają od nich poczucia własnej wartości. Raczej traktują je jako potwierdzenie tego, co już o sobie wiedzą. 
mówi Anna Białek, badaczka z Kantar Millward Brown 

 

Piękna, czyli spełniona

Kobiety, z którymi rozmawiała Anna Białek, wskazały także, że wygląd zewnętrzny, choć ważny, to jednak nie jest dla nich najważniejszy. Bardziej istotne jest posiadanie pasji i nieustanny rozwój, a także poczucie spełnienia np. w roli matki, żony, szefowej, dobrego pracownika czy najlepszej przyjaciółki. To właśnie te rzeczy budują ich poczucie spełnienia.
 
Z badań globalnych wynika też, że piękno to nowe spojrzenie na siebie i swoje życie. Dystans, racjonalne podejście do obowiązków, pracy i problemów to kolejny z elementów, składający się w wielką układankę, jaką jest prawdziwe piękno.
 

86% kobiet wierzy, że piękna kobieta nie stara się być kimś innym,
lecz akceptuje siebie za to, kim jest

Źródło: Max Factor Generation Study, kobiety w wieku 30-55

Pewność siebie, świadomość własnej wartości, poczucie, że jest się kimś ważnym, czy życiowy balans świadczą o dojrzałości i pięknie. 

 

 
Piękna - to znaczy pomalowana, ale nie przerobiona
Nowe badanie pokazuje też zupełnie inne niż do tej pory podejście do własnego stylu i makijażu. Respondentki badania nie miały żadnych wątpliwości, że makijaż powinien podkreślać naturalne walory i maskować niedoskonałości. Kobietom spełnionym nie chodzi o całkowitą metamorfozę, transformację, czy absolutną zmianę. Makijaż ma po prostu podkreślić urodę. 
 
Eryka Sokólska - makijażystka gwiazd i ekspertka marki Max Factor również podkreślała w wywiadzie dla Polki.pl, że makijaż powinien być naszym dopełnieniem, czyli czymś, co podkreśli kobiece walory. 

Zawsze oczywiście przed zrobieniem makijażu ważna jest rozmowa. Moim zadaniem jest spojrzeć na kobietę i wydobyć z niej piękno. Większość kobiet zapomina o tym, że są pięknymi, a to ważne, by lubić siebie, by podkreślać walory i ukrywać niedoskonałości, a nie przerysowywać siebie i przebierać. 
- Eryka Sokólska - makijażystka gwiazd

Jesteś spełnioną kobietą? A może chcesz nią być? Więcej inspirujących tekstów o pięknie, samorealizacji, radości z życia i kobiecości znajdziecie w Urodzie Życia nr 04.2018r.

Materiał powstał przy współpracy z firmą Max Factor

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)