POLECAMY

Czy wiesz jak zbić perfekcyjny makijaż ust?

Perfekcyjnie pomalowane usta to podstawa gdy wybierasz się na imprezą lub randkę. Nie wystarczy jednak przeciągnąć szminką po wargach – na makijaż ust powinnaś poświęcić co najmniej 15 minut. Poniżej krok po kroku przedstawiam, jak uzyskać zmysłowe i ponętna usta.
Czy wiesz jak zbić perfekcyjny makijaż ust?

Aby makijaż ust był trwały, najpierw należy posmarować usta kremem nawilżającym. Odczekaj minutę, aż krem się wchłonie.

Rozetrzyj na ustach podkład, którego używasz do makijażu twarzy - będzie bazą przedłużająca trwałość szminki. Polecam zainwestować w profesjonalną bazę pod szminkę, która optycznie dodaje objętości ustom.

Następnie obrysuj usta konturówką w kolorze szminki.

Jeśli masz małe usta – linia powinna minimalnie wychodzić poza obszar czerwieni wargowej.

Za duże usta zmniejszysz obrysowując starannie ich kontur tuż pod linią czerwieni wargowej.

Opadające kąciki - wyrównuj kontur warg za pomocą konturówki, lekko wyjeżdżając poza kąciki górnej wargi. Kieruj kreskę do góry, aby nadać ustom uśmiechu. Nie bój się wyjechać poza kącik – zamalujesz to miejsce szminką.

Teraz można użyć pomadki. Nałóż cienką warstwę na skórę, następnie przyłóż do warg jedną warstwę chusteczki higienicznej i przez nią muśnij usta sypkim pudrem - dzięki temu na ustach osiądzie jedynie lekka mgiełka pudru. W ten sposób utrwalisz kolor.

Pomaluj usta pomadką niewyjeżdżająca poza kontur.

Sztuczka, która sprawi, że usta staną się pełniejsze: nad konturem górnej wargi narysuj kreskę białą lub beżową kredką do oczu. Rozetrzyj ją - da to złudzenie ust wysuniętych do przodu. Następnie obrysuj kontur ust różową kredką i wypełnij pomadką w tym samym kolorze. Przez jedną warstwę chusteczki higienicznej muśnij usta sypkim pudrem rozświetlającym. Następnie środek warg zaznacz o ton jaśniejszą szminką, granicę rozetrzyj. Na koniec przeciągnij usta błyszczykiem transparentnym.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)