POLECAMY

Czy wiesz jak wykonać makijaż na plażę?

Jeśli nie potrafisz zrezygnować z makijażu idąc na plażę, musisz przede wszystkim zadbać o skórę. Pamiętaj, że słońce latem jest szczególnie niebezpieczne.
Czy wiesz jak wykonać makijaż na plażę?

Zanim wyjdziesz na plażę (co najmniej 20-30 min przed ), za pomocą toniku oczyść skórę i usuń martwy naskórek. Następnie  nałóż na suchą skórę odpowiednio dobrany wodoodporny krem z filtrem UV. Tą czynność powtarzaj co dwie godziny, gdyż krem szybko się wchłania. Po wyjściu z wody, nałóż nową warstwę kremu, jak tylko skóra wyschnie. Możesz jeszcze przypudrować świecące miejsca na twarzy i zrezygnować z dodatkowego makijażu.

Jeżeli jednak przyzwyczajona jesteś do  bardziej wyszukanego makijażu, potrzebny Ci będzie odpowiedni, wodoodporny podkład, najlepiej na bazie krzemu. Dzięki niemu  dłużej utrzyma się makijaż. Użyj też specjalnego wodoodpornego cienia do powiek w kremie .Poczujesz się komfortowo i będziesz pewna, że makijaż się nie zmyje.

 Na plaży mogą przydać się płatki do demakijażu. Są wygodne w użyciu i nie zajmują wiele miejsca .

Jeszcze tylko za pomocą wodoodpornego eyelinera obrysuj kontur górnej powieki, a rzęsy wytuszuj wodoodpornym tuszem

Idąc na plażę, nie musisz stosować różu do policzków. Wystarczy, że nałożysz na usta warstwę szminki z SPF i  balsam ochronny. Dzięki temu unikniesz popękanych warg, które latem są narażone na wysuszenie. Używaj naturalnego odcienia szminki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)