POLECAMY

Czy wiesz jak uniknąć błędów w makijażu?

Warto poznać pewne triki, które pomogą Ci idealnie się umalować. Dzięki nim, Twój makijaż będzie wyglądał naturalnie i zatuszuje drobne mankamenty urody.
Czy wiesz jak uniknąć błędów w makijażu? fot. Czy.wieszjak.pl

Odczekaj, aż krem się wchłonie się (nadmiar tłuszczu odciśnij chusteczką) i dopiero użyj fluidu - rozprowadź go cienko, od góry w dół (czoło, broda) i na boki (nos, policzki). Odcień podkładu powinien być zbliżony do koloru skóry (wtedy ładnie się z nią połączy).

Używaj najlepiej pudru sypkiego, transparentnego - pasuje do odcienia każdej cery. Rozprowadzaj go za pomocą pędzla, omiatając twarz - z góry na dół i na boki. Jeśli użyjesz pudru mineralnego, zrezygnuj z podkładu.

Rzęsy tuszuj od nasady po końce. Jeśli chcesz zrobić to dwukrotnie, odczekaj aż pierwsza warstwa wyschnie, potem nałóż drugą. Gdy rzęsy są cienkie i krótkie, tuszuj je mascarą z kolagenem, który optycznie je powiększy.

Wybieraj pastelowe prasowane cienie, używaj dwóch odcieni jednego koloru: jaśniejszym podkreśl wewnętrzne kąciki, a ciemniejszym zewnętrzne.

Wąskie usta maluj jasną szminką (np. różową), a duże - pomadką zbliżoną kolorem do czerwieni warg. Odcień konturówki dopasuj do koloru szminki

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)