POLECAMY

Czy wiesz jak stosować kremy do twarzy?

Czy wklepywać krem w skórę? Otóż okazuje się, że to najlepsza metoda aplikacji kremu na twarz.

Najpierw rozprowadza się go na skórze, a potem wklepuje opuszkami palców. Zaleta tej metody poprawia krążenie i nie rozciąga tak skóry. Po wykreowaniu twarzy nie czekamy dłużej niż 10 -15 minut by wykonać makijaż. Ale musimy zwrócić uwagę, czy rzeczywiście krem się wchłonął.

Nie stosujmy na twarz balsamów do ciała, dlatego że skóra twarzy jest delikatniejsza niż skóra innych części naszego ciała. Dlatego kosmetyki do twarzy są delikatniejsze i mają właściwości ochronne, czego zazwyczaj nie mają balsamy do ciała.

Zdarza się, że skóra po użyciu kremu szczypie. Pojawia się to często, jeśli w swoim składzie krem ma witaminę C, kwasy AHA. Normalnie jest tak, że szczypanie powinno ustąpić po kilku minutach, jeśli nie ustąpi, lepiej zmyć krem i nie używać go.

Dobrze jest kremy zmieniać. Może nie często, ale raz na jakiś czas. Przyczyna zmiany jest oczywista – każdy krem ma inne właściwości, nie ma takich kremów, które mają wszystko! Zmieniając je czasami, mamy szansę dać swojej skórze więcej dobrych właściwości.

Jeśli po nałożeniu kosmetyk dostanie się do oczu, należy oczy przemyć wodą lub solą fizjologiczną.

Specjaliści twierdzą, że lepiej jest używać kremów jednej linii, bo zostały one tak opracowane, aby jeden uzupełniał drugi.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)