Czy wiesz jak prawidłowo wykonać demakijaż?

Makijaż możesz zmywać na wiele sposobów. Najważniejsze, abyś zrobiła to starannie i zawsze przed snem. Preparat dobierz do rodzaju swojej cery i Twoich preferencji. Oto jak prawidłowo usunąć makijaż, żeby cera była idealnie czysta i promienna.
/ 28.09.2010 12:15
Czy wiesz jak prawidłowo wykonać demakijaż? fot. Czy.wieszjak.pl

Dla skóry suchej i cienkiej – najlepsze jest mleczko – nie wysusza i nie podrażnia cery.

Skórę tłustą i mieszaną – zmywaj wodą i żelem z antybakteryjnymi i nawilżającymi substancjami – cera pozbędzie się zalegającego łoju, pory zwężą się.

Zmywając kolorowe kosmetyki wodoodporne – użyj preparatu składającego się z dwóch warstw – wodnej i oleistej. Po wstrząśnięciu otrzymasz płyn o lekkiej konsystencji usuwający kosmetyki, z którymi nie radzi sobie woda.

Do demakijażu oczu – wybieraj specjalne łagodne preparaty mające postać płynu lub żelu, przeznaczone dla wrażliwej i cienkiej skóry.

Do zmywania wodoodpornego tuszu – używaj płynu na bazie tłuszczowej – wchodzi w reakcję z kosmetykiem i dokładnie go usuwa.

Oczy zmywaj łagodnie i powoli – wacik nasączony preparatem przyłóż do zamkniętego oka na kilka sekund i ściągnij delikatnie w dół. Nie pocieraj zbyt mocno – podrażnisz oczy, rozciągniesz skórę i przyspieszysz powstawanie zmarszczek.

Preparaty typu 2 w 1 (mleczko i tonik) – służące do demakijażu oczu są szczególnie przydatne w podróży lub kiedy się spieszysz.

Cera wrażliwa, alergiczna i naczynkowa – wymagają specjalnego preparatu – najlepsze są bezzapachowe, pozbawione barwników i konserwantów – minimalizują ryzyko podrażnienia skóry.

Używaj toniku – usuniesz pozostałości po makijażu, odświeżysz skórę i przywrócisz jej naturalne pH.

Dobry demakijaż – pozostawia idealnie czystą skórę, bez śladu kolorowych kosmetyków i zanieczyszczeń – ostatni wacik od mycia twarzy musi być czysty.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)