POLECAMY

Czy wiesz jak perfekcyjnie pomalować rzęsy?

Długie, pogrubione, podkręcone i bez grudek – chcesz mieć takie rzęsy w 10 minut? Oto kilka trików, dzięki którym makijaż oczu będzie perfekcyjny!
Czy wiesz jak perfekcyjnie pomalować rzęsy?

Na początek podwiń rzęsy zalotką. Efekt podwiniętych rzęs będzie trwalszy jeśli podgrzejesz zalotkę w ciepłej wodzie lub suszarką. Chwyć zalotką rzęsy u nasady. Przez kilka sekund lekko ściskaj je w tym miejscu. Rozluźnij i przesuń zalotkę bliżej środka rzęs, powtórz operację zaciskania. To samo zrób z końcówkami. Nigdy nie podwijaj zalotką umalowanych rzęs – niektóre tusze zasychają w taki sposób, że włoski mogą stać się łamliwe.

Jeśli nie masz zalotki, wykorzystaj łyżeczkę do herbaty. Podgrzej ją w ciepłej wodzie (ale nie gorącej) lub suszarką. Wypukłą stroną przysuń ją jak najbliżej powieki. Potem kciukiem, miejsce przy miejscu, mocno dociskaj rzęsy do krawędzi łyżki.

Osobiście polecam zalotki elektroniczne – same się nagrzewają i dają trwalszy efekt.

Przed pomalowaniem przypudruj rzęsy - muśnij rzęsty pędzlem z sypkim pudrem (ale nie za dużo). Cząsteczki pudru otoczą włoski i zadziałają jak biała baza z podwójnych tuszów – po nałożeniu tuszu rzęsy wydadzą się dłuższe i grubsze.

Usuń ze szczoteczki nadmiar tuszu (zbierz go np. chusteczką higieniczną; nie wycieraj szczoteczki o wejście do tubki!). Potem palcem lekko naciągnij powiekę w kierunku skroni, przyciśnij spiralkę do nasady rzęs i powoli przesuwaj ją do góry zygzakowatym ruchem. Najlepiej użyj specjalnie wyprofilowanej szczoteczki (wygięta w łuk), bo rzęsy utrzymują się podwinięte przez wiele godzin. Dzięki temu oko wydaje się większe i bardziej otwarte.

Możesz nałożyć nawet trzy warstwy tuszu, ale pozwól wyschnąć każdej z nich, zanim naniesiesz następną (ok. 1 minuty przerwy).

Żeby dokładnie pomalować rzęsy u nasady, dociśnij szczoteczkę do samej skóry i poruszaj nią w przód i w tył oraz lekko na boki (ruchem zygzakowatym). Dzięki temu nie tylko pogrubisz włoski, ale też przyciemnisz lekko skórę powieki wzdłuż linii rzęs.

Jeśli po malowaniu zostały plamy na górnej powiece, zetrzyj je, gdy tusz wyschnie. Zrób to patyczkiem kosmetycznym z odrobiną płynu do demakijażu. Jeśli pomalowałaś powiekę cieniami, zamiast płynu do demakijażu użyj kropli podkładu.

Wytuszuj rzęsy w kącikach maskarą o spiczastej szczoteczce. Ustaw ją prostopadle do linii rzęs i muskaj pojedyncze włoski.

Jeśli masz małe oczy, lepiej pomaluj tylko górne rzęsy - jeśli nałożysz na nie dużo tuszu, podczas mrugania oczami i tak dolna linia rzęs lekko się zabarwi – to wystarczy. Jeśli natomiast masz duże oczy pomaluj też dolną linię rzęs. Zrób to, trzymając szczoteczkę pionowo – dzięki temu dotrzesz do nawet najkrótszych włosków. Jeśli jednak chcesz uzyskać naturalny efekt, pomaluj tylko kilka rzęs przy zewnętrznym kąciku oka.

Żeby nie zabrudzić tuszem skóry pod okiem, możesz podłożyć pod dolną powiekę wacik kosmetyczny złożony w pół.

Jak zagęścić rzadkie rzęsy? Możesz zagęścić górną lub dolną linię rzęs „nakłuwając” przerwy między włoskami czarnym eyelinerem. Dyskretne kropeczki między rzęsami sprawiają, że rzęsy wydają się gęstsze.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)