POLECAMY

Czy wiesz jak obrysować usta kredką?

Kredka do ust nadaje wargom ładną linię i zapobiega wylewaniu się szminki poza kontur ust. Jak prawidłowo używać kredki do ust - kilka praktycznych wskazówek.
Czy wiesz jak obrysować usta kredką?

Usta należy obrysować w następujący sposób: górną wargę - od środka (tzw. serduszka) do połowy wargi, następnie od zewnętrznego kącika ku środkowi, obie linie łączymy. Dolną wargę konturujemy odwrotnie, czyli od zewnątrz do środka. Pamiętaj o symetrii obrysu, płynnym połączeniu linii i dokładnym obrysie serduszka na górnej wardze.

Kącików można nie obrysowywać, chyba, że staramy się powiększyć optycznie usta.Trzeba jednak bardzo uważać, żeby nie uzyskać efektu żabich usteczek albo dziwnie "wciśniętych" w twarz:)

Rdzę używać miękkich kredek, ponieważ łatwiej się rozprowadzają po ustach.

Nanosimy pomadkę lub błyszczyk pędzelkiem - ułatwia to połączenie z konturówką. Kontury pokrywamy pomadką i dokładnie łączymy. Konturówka do ust powinna być w tym samym kolorze co szminka, ewentualnie o ton ciemniejsza, jednak nigdy nie wyraźnie ciemniejsza od koloru pomadki bo makijaż będzie wyglądał wtedy wulgarnie.

Uwaga! Powszechnie utarło się, że obrys ponad naturalna linią górnej wargi optycznie powiększa usta - owszem ale nie we wszystkich przypadkach! Jeśli usta masz małe w stosunku do reszty twarzy bądź bardzo wąskie, w ogóle powinnaś zrezygnować z obrysu ust, bo jedynie podkreślasz ich mankamenty. Bezpieczniej jest w takim przypadku zaznaczyć zewnętrzną krawędź górnej wargi jasną kredką, dolną wargę zaś -  zaznaczyć po wewnętrznej stronie.

"Dzióbek" zaznacz lekko białą kredką i muśnij skórę nad nim rozświetlaczem.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)