POLECAMY

Czy wiesz jak malować zwiotczałe usta?

Z wiekiem skóra wokół ust wiotczeje i tworzą się zmarszczki, zaburzające linię warg. Makijaż ust dla starszych kobiet powinien ukryć zmarszczki wokół ust i dać efekt gładkich warg. Jak powinna malować usta kobieta dojrzała - wyjaśniam krok po kroku.
Czy wiesz jak malować zwiotczałe usta?

Na początku połóż na usta podkład i obrysuj je kredką w średnim kolorem przy zamkniętych ustach. Pamiętaj, aby nie naciągać ust przy malowaniu, ponieważ po zamknięciu będą  wyglądały jak pęknięty balon;)

Następnie nałóż pomadkę. Unikaj perły i ciemnych szminek, wybieraj zawsze kolory świeże - delikatne róże lub brzoskwiniowe.

Gdy już wypełnisz usta pomadką, odciśnij je w chusteczkę i ponownie obrysuj konturówką - wzmocnisz przez to rysunek ust.

Koniecznie użyj do utwardzenia makijażu ust fixera w płynie bądź też zwykłego pudru fiksującego np. Dermacolor Kryplan. Nie będziesz musiała się martwić o to, że pomadka „wleje się” w zmarszczki przy ustach.

Na utwardzoną, dolną wargę możesz nałożyć odrobinę błyszczyka. Bez uprzedniego utwardzenia ust lip-fixserem lepiej nie używaj błyszczyka, ponieważ bardzo szybko „wleje się” on w fałdki przy ustach.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)