POLECAMY

Czy warto zrobić makijaż permanentny?

Chcesz wyglądać pięknie niezależnie od pory dnia czy nocy? Jest pewien sposób, aby przez 24 godziny na dobę wyglądać idealnie. Taką możliwość daje makijaż permanentny. Czy warto go wykonać i jakie są ewentualne przeciwwskazania, sprawdź niżej.
Czy warto zrobić makijaż permanentny?

Co to jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny (contour make-up) jest rodzajem rodzajem tatuażu o bardzo płytkim przenikaniu barwnika. Z tą różnicą, że w przypadku tatuażu barwnik aplikuje się na głębokość 0.8 – 1.4 mm, czyli do górnej warstwy skóry właściwiej, gdzie pozostaje na zawsze. W makijażu permanentnym barwnik jest wprowadzany na głębokość 0.3 – 0.8 mm, a więc do warstwy podstawnej naskórka. Warstwa ta z biegiem czasu ulega naturalnemu złuszczeniu. W związku z tym makijaż po pewnym czasie staje się coraz słabszy i jaśniejszy.

Efekt kosmetyczny makijażu permanentnego utrzymuje się przez ok. 2 lata.

Polecamy: Makijaż z klasą

Jak to się robi?

Makijaż permanentny wykonuje się podobnym aparatem igłowym do tego używanego podczas tatuażu. Igły oczywiście są jednorazowe, a farby nie są toksyczne i nie uczulają.

Początek zabiegu polega na znieczuleniu odpowiednich miejsc, najczęściej przy użyciu specjalnego kremu znieczulającego. Kiedy znieczulenie zacznie działać, można przystąpić do wykonania zabiegu. Trwa on od 30-120 minut, w zależności od rodzaju makijażu.

Po zabiegu kosmetyczka nakłada kompresy zmniejszające opuchliznę i zaczerwienienie. Może pojawić się opuchlizna, która powinna zejść w przeciągu kilku godzin.

Uzyskany kolor na początku jest bardzo intensywny. Właściwej barwy nabierze po ok. tygodniu.

By efekt był trwały, po dwóch tygodniach od zabiegu trzeba wykonać korektę (uzupełnienie niedoskonałości).

A co po zabiegu?

W pierwszych godzinach po zabiegu skóra może być podrażniona, zaczerwieniona a nawet obrzęknięta. Dwa dni po wizycie u linergistki skóra zaczyna się złuszczać i trzeba pamiętać o jej skrupulatnej pielęgnacji. Twarz należy myć tylko wodą lub mleczkiem i tonikiem. Przez pierwszy tydzień lepiej unikać też sauny i basenu, a przez 6 tygodni kontaktu ze słońcem.

Jakie są przeciwwskazania?

  • Ciąża
  • Infekcja
  • Łuszczyca
  • Cukrzyca
  • Przyjmowanie leków sterydowych

Jeśli zdecydujesz się na wykonanie makijażu permanentnego, pamiętaj by wybrać dobry i sprawdzony zakład kosmetyczny. Zabieg taki bowiem, jak każda ingerencja w nasze ciało, może skończyć się powikłaniami. Spowodowane są one głównie niefachowym personelem i niezachowaniem wymogów higieny.

Nie oszczędzaj na zdrowiu,  bo ta „oszczędność” może Cię potem wiele kosztować!

Czytaj także: Makijaż dla wrażliwych oczu

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/rok temu
Ja sobie zrobiłam juz jakiś czas temu makijaz trwały w Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Medicor w Krakowie i jestem z niego bardzo bardzo zadowolona! wahałam sie długo, ale to okazała się genialna decyzja.
/4 lata temu
Czy taki zabieg trzeba powtarzac ileś razy? Sory za głupie pytanie, ale jestem zielona w tej kwestii ):
/4 lata temu
O pani Górecka znana jest wśród moich koleżanek. :)
POKAŻ KOMENTARZE (4)