POLECAMY

Czy warto kupować kosmetyki używane

Internetowe aukcje kosmetyków używanych kuszą atrakcyjnymi okazjami. Czy warto dokonać takiego zakupu - poznaj opinię eksperta.
Czy warto kupować kosmetyki używane


Radzi Anna Oborska, kosmetolog.


- Zalecam ostrożność,
bo stosowanie takich produktów może mieć przykre konsekwencje. Po otwarciu kremu, balsamu czy toniku do środka dostają się mikroorganizmy (przenosisz je np. na palcu). Kupując kosmetyk z nieznanego źródła, nigdy tak naprawdę nie wiesz, jak obchodziła się z nim poprzednia właścicielka. Nie wiesz także, kiedy krem został odpieczętowany i czy nie upłynęła już jego data ważności, jak długo stał na półce, czy był przechowywany w lodówce, czy też podróżował do ciepłych krajów.


- Kosmetyki kolorowe jak lakiery do paznokci czy cienie wydają się bezpieczniejsze (nie psują się tak łatwo jak kremy). Pamiętaj jednak, że wiele z nich po otwarciu lub podczas długiego przechowywania traci na jakości – tusz szybko wysycha, lakier rozwarstwia się lub staje się zbyt gęsty, a szminka twardnieje i staje się "tępa". Łatwo wśród nich o wadliwy egzemplarz.


- Kupowanie dezodorantów (w sprayu) czy perfum, których zapach nie odpowiadał właścicielowi, też jest ryzykowne: w sprzedaży wysyłkowej łatwo o podróbki. Warto też zdawać sobie sprawę, że pomimo długiej trwałości jakość pachnideł z czasem spada. Składniki kompozycji ulegają utlenieniu.


Czy warto kupować kosmetyki używane? Podyskutuj na forum polki.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)