POLECAMY

Czy on może używać twoich kosmetyków

Partner podkrada twój krem? A może ty używasz jego maszynki do golenia? To błąd. Skóra mężczyzny i kobiety różni się tak bardzo, że wymaga innych środków.
Czy on może używać twoich kosmetyków
Główną przyczyną tych różnic są hormony. Większa produkcja testosteronu u panów powoduje mocniejsze owłosienie ciała. Ma też wpływ na zwiększoną liczbę gruczołów łojowych w skórze. Dlatego męska skóra ma zwykle skłonność do przetłuszczania się, choć bywa też podrażniona i przekrwiona. Za to jest bardziej elastyczna i jędrniejsza niż kobieca – ma więcej kolagenu i elastyny.

To właśnie różne potrzeby twojej skóry i partnera przemawiają za tym, by pielęgnować je inaczej. W waszych preparatach powinny się więc znaleźć inne składniki aktywne. Twoja cera wymaga intensywnego nawilżania, ujędrniania i pobudzania do regeneracji. Jego cera – głębokiego oczyszczania, regulowania pracy gruczołów łojowych i kojenia podrażnień.

Bez szkody dla skóry możecie natomiast wspólnie stosować tzw. kosmetyki uniwersalne. Jakie to rodzaje preparatów? Przede wszystkim wszelkie żele pod prysznic, mydła, większość szamponów oraz niektóre kremy, takie jak np. tradycyjna Nivea czy emulsje do rąk. Zwykle mają one lekki, neutralny zapach i skład pasujący do obu płci. Przydają się głównie w podróży, kiedy trzeba znacznie ograniczyć ilość bagażu.

On podkrada twoje kremy? Jak sprawić, żeby przestał? Porozmawiaj na forum polki.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)