POLECAMY

Często rozjaśniane włosy

Chciałabym panią zapytać co zrobić aby moje włosy nie były tak łamliwe jak są teraz. Chciałam zauważyć, że same skróciły mi się o około 20 cm, a to dla mnie bardzo dużo.
Często rozjaśniane włosy

Witam. Chciałabym panią zapytać co zrobić aby moje włosy nie były tak łamliwe jak są teraz. Chciałam zauważyć, że same skróciły mi się o około 20 cm, a to dla mnie bardzo dużo.  Bardzo mnie to martwi i już nie wiem co robić. Bardzo proszę o poradę - dodam tylko, że co drugi miesiąc farbuję odrosty w odcieniu blondu.
Pozdrawiam i proszę o wskazówki.

Natalia

Często rozjaśniane włosy wymagają bardzo skrupulatnej pielęgnacji – częstego nawilżania, odżywiania. Przy rozjaśnianiu pozbawiamy je ich naturalnego barwnika, zmieniamy ich strukturę, tak więc później musimy zatroszczyć się o nie w specjalny sposób. Do pielęgnacji rozjaśnionych na blond włosów do ich codziennej pielęgnacji najlepiej używać specjalnych szamponów i odżywek stworzonych właśnie z myślą o potrzebach rozjaśnionych włosów. Najlepiej zaopatrzyć się w profesjonalny zestaw w dobrym salonie fryzjerskim.

Poza tym można pokusić się o serię profesjonalnych zabiegów odbudowujących strukturę włosa, głęboko je nawilżających itp. Kolejne rozjaśnianie włosów lepiej powierzyć także dobremu fryzjerowi, albo gdy robi się to samemu pamiętać o nakładaniu farby tylko na same odrosty.
Domowym sposobem można na początku przed każdym ich myciem nakładać na nie półgodzinną maseczkę z oliwy z oliwek, żółtka jajka i soku z cytryny, stopniowo rozciągając jej częstotliwość do 3, 2 i w końcu 1 raz tygodniowo.


Anna Łyczko Borghi

 

 

 

 

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
Natalia pamiętaj przede wszystkim o prawidłowym nawilżaniu włosów rozjaśnianych, gdyż są szczególnie narażone na zniszczenia!!!!!!!!!!!!!!