17-latek został twarzą marki makijażowej. To dramat, czy fantastyczna informacja?

Covergirl właśnie przedstawiła swojego nowego ambasadora
Covergirl - Coverboy fot. Instagram.com/covergirl

Covergirl to jedna z topowych marek makijażowych na świecie. Od lat ustalała nowe standardy, przede wszystkim w kwestii promocji. Dotychczas ambasadorkami marki były silne, piękne, ikoniczne kobiety niezależnie od koloru skóry, wieku, czy orientacji seksualnej. Jednak teraz marka poszła o krok dalej. Ogromny krok dalej. Najnowszą twarzą marki został 17-letni chłopak - makijażysta James Charles.

CoverBoy = CoverGirl?

W czasach kiedy genderyzm jest wciąż kontrowersyjnym tematem mianowanie chłopca na twarz brandu przeznaczonego w szczególności do dziewczyn jest odważnym ruchem. A biorąc pod uwagę, że marka przeznaczona jest w ogromnej mierze na rynek amerykański, raczej nie spodziewam się negatywnego aspektu tego udanego, marketingowego zabiegu. Inaczej na pewno byłoby u nas w kraju, gdzie jakakolwiek odmienność od normy uznawana jest za obrazoburstwo.

 

woke up at 7am today to yet glammed up... all I want to do is go back to sleep BUT my senior portraits came out bomb AF so it was worth it 💁🏻

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika JAMES CHARLES (@jcharlesbeauty)

James Charles i nowa kampania wizerunkowa makijażu Covergirl spotyka się z pozytywnym przyjęciem. Katy Perry, która również jest ambasadorką marki, jako pierwsza pogratulowała 17-latkowi na swoim Instagramie, podobnie jak inne osoby z branży. Ważne jest bowiem wsparcie w tych sprawach od autorytetów.

Kampania jest bowiem jedynie odpowiedzią na pewien trend. Tak! Mężczyźni (nie tylko homoseksualni, czy transseksualni) malują się. W części Azji faceci, którzy nie używają podkładu, czy pudru uznawani są za zaniedbanych. Takie czasy.

Więcej ciekawych historii z ostatnich dni

Osobiście uważam, że facet powinien być facetem i nie powinien przesadzać z makijażem. Aczkolwiek pielęgnacja jest jak najbardziej mile widziana. Jednak nie mnie oceniać innych, a już na pewno nie mogę nikomu niczego zabraniać. Żyj i daj żyć innym, prawda?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)