POLECAMY

Co zrobić, żeby makijaż trzymał się całą noc

Codziennie rano spędzamy sporo czasu, by wykonać perfekcyjny makijaż. Popołudniu jednak cienie się ważą na oczach, świecimy się, a tusz się kruszy. Jest kilka sposobów, by nasz makijaż dłużej zachował świeżość.
Co zrobić, żeby makijaż trzymał się całą noc
  • Stosuj kosmetyki matujące;
  • Używaj kremy nawilżające lub liftingujące, które sprawią, że twoja skóra będzie przez cały dzień elastyczna;
  • Dwa razy w tygodniu stosuj maseczki i peelingi do twarzy, usuniesz tym samym martwy naskórek, wygładzisz i nawilżysz skórę. Jeżeli bardzo szybko po nałożeniu makijażu się świecisz, stosuj matowe podkłady i pudry;
  • Unikaj kosmetyków, które w swoim składzie mają silikony, które po kilku godzinach tracą swoje właściwości;
  • Do aplikacji makijażu stosuj gąbeczki do podkładu i pędzelki do malowania oczu;
  • Za pomocą tych przyrządów dokładniej nałożysz dany kosmetyk, który będzie lepiej przylegał do skóry. Można również używać kosmetyków wodoodpornych, które sprawią, że w zimny deszczowy dzień makijaż będzie się trzymał bez zarzutu.

W życiu trzeba zachować umiar. O tym umiarze należy pamiętać nawet podczas robienia makijażu. Zbyt dużo kosmetyków na twarzy tworzy tzw „maskę”, co nie sprzyja długotrwałości, a wręcz przeciwnie – skraca godziny doskonale wyglądającego makijażu. Podkład kładź na twarz w mniejszej ilości i nie pokrywaj nim powiek, ponieważ po kilku godzinach cienie nałożone na powieki się zważą.

W ciągu dnia stosuj bibułki matujące. Gdy zauważysz po kilku godzinach, że się świecisz, takie bibułki będą niezastąpione, bo absorbują nadmiar sebum. W sklepach kosmetycznych dostaniesz również różne utrwalacze do makijażu, które stosuje się na sam koniec.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
dobre są te sztuczki ale tak na co dzień. Na większe wyjścia wolę żeby mnie malowała kosmetyczka bo to jest nieporównywalnie trwalsze. Np. przed sylwestrem tegorocznym malowałam się w salonie cece, to jeszcze w Nowy Rok się wszystko trzymało. No i kosmetyczka też pomaluje Cię inaczej, umie jakby formować twarz makijażem a jak ja sama próbowałam to wychodziło komicznie ;)