POLECAMY

Co potrafią rozświetlacze

Rozświetlające kosmetyki to mistrzowie sztuczek optycznych. Modelują twarz, ożywiają spojrzenie, natychmiast przywracają blask szarej, zmęczonej cerze.
Co potrafią rozświetlacze
Dzięki grze światła skóra wygląda o wiele lepiej i młodziej niż w rzeczywistości.

Oczy

Odrobina rozświetlacza naniesiona punktowo na wewnętrzny kącik oka (i lekko roztarta) natychmiast zniweluje efekt zmęczonego spojrzenia.

Twarz
Rozświetlacz nałożony na kości policzkowe "wypycha" je optycznie do przodu. To dobry pomysł, jeśli masz buzię bez wyraźnie zaznaczonych kości policzkowych.

Ciało
Nieco rozświetlającego pudru nałożonego na dekolt sprawi, że piersi wydadzą się większe i bardziej kuszące. Ten prosty trik przyda ci się latem podczas plażowania.

Ekstrarady:
1.
Rozświetlacz może nawet zastąpić... stanik push-up! Rozjaśnij nim wewnętrzną stronę piersi (tę, która wystaje z dekoltu). Pomiędzy możesz zrobić ciemniejszą linię pudrem brązującym. To działa!

2. Szminka: jasna, opalizująca może zastąpić rozświetlacz. Wetrzyj ją lekko w skórę na kościach policzkowych.

3. Cienie to też rezerwowy substytut highlightera. Kremowe możesz nakładać pod łuk brwiowy, na policzki, dekolt.

Rodzaje rozświetlaczy
- Bazy i podkłady rozświetlające
są kosmetykami nadającymi skórze ładną fakturę. Z reguły są bezbarwne, mają jedynie lekko opalizujący poblask, który zawdzięczają cząsteczkom miki, sproszkowanej macicy perłowej lub hologramowym pigmentom. Nakłada się je na całą twarz.
- Podkłady opalizujące mają lekką konsystencję i domieszkę lśniących pigmentów. Ich zadaniem jest stworzenie optycznej płaszczyzny, która będzie równo odbijała światło. Nakładaj je zawsze opuszkami palców. Makijaż będzie dyskretniejszy i bardziej trwały.
- Olejki z brokatowymi drobinkami przeznaczone są głównie do ciała: nóg, ramion, dekoltu. Efektownie wyglądają na przedramionach.
- Lśniące proszki nanoszone na skórę zawsze należy zmieszać z balsamem! Ich głównym zadaniem jest wyrównanie i ożywienie powierzchni skóry. Nakładaj je na policzki, ramiona i dekolt.
- Lśniące musy lub cienie w tubce służą do podkreślania i rozświetlania niewielkich partii twarzy. Wcieraj je palcami w policzki lub powieki aż do zaniku koloru.
- W paletach cieni lub różów często jeden z kosmetyków jest highlighterem (to ten najbardziej "przezroczysty").
- Sypkie pudry rozświetlające są transparentne i lekko lśniące. Stosuje się je na całą twarz, aby wykończyć makijaż i ożywić cerę.

Jak działają highlightery?
- Rozświetlacze nie służą do maskowania niedoskonałości cery. Nałożone na pryszcze czy krostki mogą je wręcz uwydatnić. Ich głównym zadaniem jest dodawanie twarzy świeżości i blasku. Dlatego najczęściej aplikuje się je na zacienione miejsca twarzy, takie jak zagłębienia przy skrzydełkach nosa, wewnętrzne kąciki oczu czy miejsce nad górną wargą.
- Do rozświetlenia twarzy najlepiej nadają się opalizujące musy, fluidy i sypkie cienie w jasnych kolorach. Delikatnymi ruchami wcieraj je w szczyty kości policzkowych i w zagłębienia powiek. Możesz nałożyć je też na skronie. Miejsce pod kośćmi policzkowymi muśnij różem, a całą twarz omieć delikatnie pudrem brązującym.
- Twoja skóra jest zbyt zaczerwieniona po całym dniu na słońcu? Podrażnienia staną się mniej widoczne, jeśli stonujesz je bazą rozświetlającą o chłodnym odcieniu ze srebrnoperłowymi pigmentami.
- Odmładzający efekt zapewni użycie rozświetlacza wzdłuż owalu twarzy i na kościach policzkowych. Raczej jednak unikaj łączenia ich z mocnymi kolorami w makijażu oczu czy ust. Najświeższy efekt uzyskasz, robiąc monochromatyczny make-up. Najładniej wygląda w połączeniu z naturalnym błyszczykiem i tuszem do rzęs.
- Przy opalonej skórze baza rozświetlająca może zastąpić podkład. Dzięki temu skóra zyska słoneczny, zdrowy odcień. Sypki rozświetlający puder nakładaj pędzlem na brodę, czoło i nos. Ładnie podkreśli te miejsca, które słońce "łapie" najszybciej.

Połysk powiększa!
- Działa tu prosta zasada optyczna:
jasne i połyskujące zawsze powiększa i uwypukla, natomiast ciemne i matowe zmniejsza. Dlatego nie kładź rozswietlacza na wydatne miejsca, jeśli nie chcesz ich dodatkowo podkreślić.
- Rozświetlacze to wymarzony kosmetyk dla dziewczyn, które mają dość płaską twarz. W połączeniu z pudrem pomagają ją wymodelować i dodać jej trójwymiarowości. Wedle zasady: ciemny puder kładziemy na te partie, które chcemy wyszczuplić (żuchwę, skronie), jasne na te, które chcemy uwypuklić(kości policzkowe, łuk brwiowy) - pod warunkiem, że nie masz tłustej cery.
- W wypadku buzi w kształcie serca dobry efekt da muśnięcie tych miejsc sypkim rozświetlaczem.
- Przy twarzy kwadratowej rozświetlaczem muśnij dokładnie sam czubek brody - to sprawi, że optycznie wysunie się do przodu.
- Jasnym pudrem zrób pionową linię przebiegającą przez środek nosa. Dzięki temu prostemu zabiegowi optycznie się wydłuży.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)