POLECAMY

Cieniowane usta na 4 sposoby

Cieniowany makijaż ust nie tylko wygląda oryginalnie, ale może także skutecznie modelować kształt naszych ust. Zobacz nasze 4 różne sposoby na efektowne cieniowane usta! Dowiedz się, jak je krok po kroku wykonać.

fot. Fotolia

Jak bawić się kolorem na ustach podpowiada Agnieszka Sęczkowska z Golden Rose.

Cieniowane usta w 5 minut

Pierwsza propozycja cieniowanych ust - efekt "plam wina"  jest doskonałym pomysłem dla osób, które co rano cierpią na chroniczny brak czasu. W kilka sekund doda naszemu makijażowi doskonałej ramy, a ustom awangardowego szyku. Wystarczy lekko obrysować brzegi ust pomadką w naturalnie jasnym kolorze, oprószyć je transparentnym pudrem, a następnie za pomocą pędzelka niedokładnie rozetrzeć matową pomadkę w burgundowym lub jagodowym odcieniu.

Kolor powinien koncentrować się na samym środku, blednąc na zewnątrz warg, tworząc rozmyty efekt.

Osoby, które nie czują się dobrze w ciemnych pomadkach mogą osiągnąć ciekawy efekt zastępując klasyczne bordo uniwersalnym jasnym brzoskwiniowym odcieniem.

Rozjaśnienie środka warg uwypukli je optycznie, a jeśli pokusimy się o nałożenie na wierzch bezbarwnego błyszczyka, uzyskamy zjawiskowo lekki i oryginalny, dzienny makijaż.

Najmodniejsze kolory ust - trendy 2014

Cieniowane usta dla odważnych

Co powiecie na dwukolorowe ombré z górną i dolną wargą w innych kolorach? Proponujemy połączenie ciepłej pomarańczy i fuksji.

Wybierając matowe, intensywnie kryjące pomadki i oprószając je dodatkowo transparentnym pudrem unikniemy zmieszania się kolorów, a makijaż dłużej się utrzyma.

Dwukolorowe ombre można również wykonać poprzez obrysowanie ust za pomocą pędzelka czerwoną pomadką, wypełniając środek neutralną brzoskwinią. Pamiętajmy, by delikatnie rozetrzeć granice pomiędzy pomadkami.

Odbijając usta na chusteczce higienicznej usuniemy nadmiar pomadki, by teraz nałożyć cienką warstwę pudru. Jeszcze kilka kropli bezbarwnego błyszczyku i makijaż na wielkie wyjście gotowy.

Pomarańczowe usta – hot trend 2014

Szkice makijaży - Golden Rose

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)