POLECAMY

Bez cienia zmęczenia

Jeśli pod twoimi oczami pojawiły się opuchlizna lub sińce, sięgnij po lód lub herbatę. Podpowiadamy, jak jeszcze możesz ekspresowo pozbyć się tego problemu.
Bez cienia zmęczenia fot. Fotolia
Cienie pod oczami najczęściej są efektem przemęczenia. Naczynia krwionośne tracą zdolność rozszerzania się i kurczenia, a w rezultacie gorzej utleniona, ciemniejsza krew prześwieca przez cienki naskórek dolnych powiek. Opuchlizna wokół oczu pojawia się natomiast, gdy mamy do czynienia z zaleganiem toksyn w naczyniach limfatycznych. Proces nasila się w nocy, kiedy praca układu krążenia spowalnia.

Naturalna domowa kuracja: Doskonałą metodą na zlikwidowanie cieni i opuchlizny pod oczami są zimne okłady. Możesz do tego wykorzystać kupione w aptece żelowe kompresy, które schładza się w lodówce, albo skruszony lód.
  • Zamrożone kostki z zamrażarki włóż do małej torebki, zawiń w ręczniczek i na kilka minut połóż na oczach (jeśli nie masz lodu, zastąp go szronem ze ścianek zamrażalnika). Zimne kompresy spowodują kurczenie naczyń krwionośnych, przyspieszając tym samym przepływ krwi oraz limfy i wzmacniając ścianki naczyń krwionośnych.

Świetne efekty daje też masaż okolic oczu kostką lodu. Spróbuj też okładów z czarnej herbaty.
  • Zalej wrzątkiem 2 torebki herbaty ekspresowej, pozostaw na 6 min do naciągnięcia, ostudź w zamrażalniku. Zimne torebki nałóż na powieki na 10 min. Esencja herbaciana zawiera garbniki i kwasy polifenolowe, które uszczelniają ściany naczyń włosowatych w okolicy oczu.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
Ja pod opuchnięte oczy z sińcami używam kremu Dermika Gold 24k - krem koktajl młodości. Bardzo dobry i przede wszystkim wyjątkowo skuteczny zmniejszaniu oznak zmęczenia z okolicy oczu.