skóra wrażliwa, cera wrażliwa fot. Fotolia

Cera wrażliwa - oczyszczanie

Przede wszystkim trzeba to robić delikatnie i z wyczuciem, żeby nie przysparzać skórze dodatkowych problemów. Zobacz, jak skutecznie oczyścić cerę wrażliwą
/ 21.03.2013 07:35
skóra wrażliwa, cera wrażliwa fot. Fotolia

1. Rano i wieczorem oczyszczaj cerę mleczkiem lub płynem micelarnym

Jeśli nie umiesz zrezygnować z mycia twarzy wodą, używaj delikatnych preparatów myjących np. aptecznych kostek bez mydła. Pozwalają skórze zachować fizjologiczne pH, nie naruszają jej naturalnego płaszcza lipidowego i nie wysuszają naskórka. Unikaj kosmetyków oczyszczających, które zawierają kwasy owocowe, ponieważ mogą one uwrażliwiać cerę.

2. Podrażnienia skóry łagodź tonikiem

Sięgaj po kosmetyk bezalkoholowy, z kojącymi wyciągami roślinnymi (np. z alg, zielonej herbaty, koniczyny), wodą termalną i minerałami wzmacniającymi naskórek. Zwilżonym w toniku wacikiem przecieraj twarz zarówno po porannym oczyszczaniu, jak i po wieczornym demakijażu. Kosmetyk pomoże skórze odzyskać naturalny odczyn pH i zapobiegnie podrażnieniom.

3. Raz na tydzień oczyszczaj cerę głębiej za pomocą peelingu

Zrezygnuj z kosmetyków mechanicznie usuwających naskórek (typu gommage i ściernych) na rzecz delikatnych preparatów enzymatycznych. Takie peelingi złuszczają martwe komórki dzięki roślinnym enzymom. Zwykle też nie zawierają mogących podrażniać skórę parabenów, barwników i silikonów.