POLECAMY

3 najpopularniejsze problemy cery dojrzałej

Sprawdź jak sobie z nimi radzić!
3 najpopularniejsze problemy cery dojrzałej fot. FREE
Skóra dojrzała traci zdolność wiązania i zatrzymywania wody w naskórku, traci blask, szarzeje się. Wolniej przebiegają w niej również procesy odnowy, zmniejsza się liczba włókien kolagenowych i elastynowych, zaczynają zaznaczać się zmarszczki. W zależności od tego, co ci najbardziej doskwiera, sięgnij po odpowiedni kosmetyk, a pielęgnację wesprzyj dietą.

Odwodniona

Staje się ściągnięta, szorstka, lekko się łuszczy. 

Jak ją pielęgnować?
Sięgaj po preparaty z dużą zawartością kwasu hialuronowego. Inne pomocne składniki to: mocznik, gliceryna, witamina E, algi, oleje i wyciągi roślinne.

Co włączyć do diety?
W twoim menu nie może zabraknąć oliwy. Stanowi ona bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych i witaminy E. To substancje niezbędne do prawidłowego nawilżania skóry.

Wiotka

Jest cieniutka jak pergamin, mało elastyczna, z widoczną siateczką zmarszczek.

Jak ją pielęgnować?
Zbawienne dla takiej skóry są fitohormony, czyli roślinne związki (np. z pestek słonecznika, soi, dzikiego ryżu). Ich działanie przypomina działanie estrogenów (żeńskich hormonów płciowych), których niedobór prowadzi do starzenia skóry. Pod wpływem fitoestrogenów poszerzają się naczynia krwionośne, a skóra staje się lepiej ukrwiona i odżywiona, zwiększa się także jej napięcie i elastyczność. 


Co włączyć do diety?
Warto często jadać naturalny jogurt, który ma dużą zawartość wapnia (ewentualnie go suplementować). Pierwiastek ten zagęszcza skórę. Po pięćdziesiątce organizm słabiej go przyswaja, co powoduje, że skóra staje się coraz cieńsza, wiotczeje.

Szara zmęczona

Cerze brakuje blasku, straciła ładny zdrowy koloryt, pojawiają się niewielkie przebarwienia.

Jak ją pielęgnować?
Szukaj kosmetyków z dużą zawartością witaminy C (najlepiej serum) oraz z kwasem glikolowym, kwasami owocowymi. Takie preparaty stosuj na noc, gdyż uwrażliwiają cerę na działanie promieni UV i mogą być przyczyną przebarwień. Nie zapominaj także o regularnym (raz na 2 tygodnie) stosowaniu peelingu. Zabieg ten złuszcza naskórek, wyrównuje jego koloryt, pobudza skórę do odnowy. 

Co włączyć do diety?
Dodaj do posiłków świeżą paprykę (jedna ma tyle witaminy C, co sześć cytryn). Dzięki niej skóra poprawia swój koloryt, ma więcej blasku, wygładza się.

Więcej naszych porad:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Nowa linia kosmetyków Janda, dla cery dojrzałej / sporo jest reklam tej nowej marki w prasie kobiecej / i mam chęć kupić sobie jakiś sensowny zestaw. Zaciekawił mnie krem nr 1 na dzień i na noc / zwykle używam dwóch- jednego na dzień, drugiego na noc/, jestem ciekawa takiego 2 w 1. Może macie i możecie podzielić się opinią. Byłabym wdzięczna