Brwi idealne

Starannie wyregulowane i delikatnie przyciemnione potrafią zdziałać cuda! Dzięki nim wyglądamy młodziej i piękniej.
/ 20.08.2007 14:55
Masz ładne, gęste brwi? Możesz je przeczesać jedynie bezbarwną odżywką – to doda im połysku. Jeśli jednak zechcesz je przyciemnić, oto najlepsze sposoby.

Mascara do rzęs

Wymaga dużej wprawy, bo łatwo nią pomalować skórę. Szczoteczkę po zanurzeniu w tuszu trzeba najpierw wytrzeć w serwetkę.

Henna
Barwnik (najlepiej brązowy) miesza się z wodą utlenioną i powstałą papkę nakłada na włoski. Henna jest wygodna, bo wystarcza na długo, jednak trochę wysusza brwi. W gabinecie kosmetycznym zabieg kosztuje około 20 zł.

Cienie
Są dostępne zwykle w komplecie z woskiem do podkreślania brwi. Można też z powodzeniem skorzystać z cieni do powiek w odcieniu popielatym lub brązowym.

Kredka
Przeznaczona do brwi jest twardsza niż ta do powiek. Rysujemy nią krótkie pionowe kreseczki, a potem dokładnie je rozcieramy.

Żel do brwi
To kosmetyk doskonały do czesania, utrwalania kształtu, nabłyszczania włosków. Jego opakowanie i szczoteczka przypomina mascarę. Bywa bezbarwny lub kolorowy, np. brązowy. Często dodatkowo pielęgnuje brwi dzięki składnikom odżywczym: glicerynie i keratynie.

Piękny kształt i kolor krok po kroku:
- Wyznacz długość.
Ołówek przyłóż pionowo przy wewnętrznym kąciku oka, drugi poprowadź od skrzydełka nosa do zewnętrznego kącika oka. Tak określisz idealną długość brwi.
- Usuń zbędne włoski. Wyrywaj tylko te, które rosną w dolnej linii brwi. Wykonuj ruchy w kierunku zgodnym ze wzrostem włosków. Skórę przytrzymuj palcami.
- Popraw kolor. Najlepiej wybrać brąz. Czerń jest dozwolona dla brunetek o ciemnej karnacji. Blondynki mogą spróbować szarości i beżów.
- Uczesz brwi. Zrób to grzebykiem, szczoteczką lub spiralką. Zawsze wykonuj ruchy do góry i na zewnątrz. Wystające kosmyki, tzw. wicherki, przytnij.