POLECAMY

Brwi doskonałe- jak je zrobić

Jakie brwi będą hitem tej jesieni? Jak o nie zadbać i wymodelować by wyglądały perfekcyjnie? Przeczytaj nasze porady.
Brwi doskonałe- jak je zrobić fot. Fotolia

Jakie brwi będą modne tej jesieni?


Tej jesieni trendy jeśli chodzi o brwi są przeróżne ale najbardziej charakterystyczne są dwa.
Mocno podkreślona brew oraz piękna naturalnie, delikatna przykryta podkładem czy przyprószona pudrem. Wszystko tak naprawdę zależy od makijażu. Skupmy się zatem na bohaterze twarzy a mianowicie charakternych punkowych, grunge’owych brwiach. Jest to zdecydowanie trend dla odważnych. Przy takich brwiach Twoja cera powinna być idealnie rozświetlona najlepszy będzie make-up no make-up. Pamiętajmy, że stawiamy na jednego bohatera. Podkreślając zbyt mocno oczy i usta odwracamy od nich uwagę. 

Idealny kształt brwi możecie uzyskać same bądź w brow-barach. Jeżeli znacie się na tym i czujecie się pewnie w temacie, same ustalcie kształt. Jeżeli zaś jest na odwrót lub po prostu chcecie by ktoś spojrzał na was obiektywnie udajcie się do specjalistek.
Na rynku mamy sporo narzędzi i produktów, którymi możecie się malować. To co będzie nam potrzebne to pudrowa kredka do brwi, cień do brwi oraz transparentny żel do brwi ( transparenty zamień na ten z kolorem jeżeli masz naturalnie jasne brwi bądź nie pokryte henną )

Tricki makijażowe dotyczące brwi?


Przygotuj produkty odpowiednie dla Ciebie. Pamiętaj o tym by wybrać zawsze ciemniejszy kolor od koloru włosa nawet wtedy kiedy jest pokryty henną. Kredką wyrysuj/ popraw nadany wcześniej kształt i sztywnym pędzelkiem z krótkim włosiem rozetrzyj. Tak przygotowaną bazę potraktuj cieniem aplikując go pędzelkiem tzw”kulką” by uzyskać efekt przydymienia delikatnie wychodząc poza wcześniej wyrysowaną ramę.
Na koniec przeczesz całość grzebykiem do brwi i potraktuj żelem do brwi by ich kształt pozostał idealny przez cały dzień ( nie przesadź z ilością, jeżeli nałożyłaś za dużo przeczesz grzebykiem ściągając nadmiar ). Reszta makijażu musi być idealnie wyważona. Na powieki narzuć subtelny beż, linię rzęs zaznacz brązową lub czarną kredką  i wytuszuj rzęsy tuszem nie nadającym objętości a dający naturalny efekt wykończenia. Usta potraktuj transparentną pomadką.

Radzi Make-up Specialist Krzysztof Nadziejewiec


Urodowych trików na brwi jest masa i dosłownie tyle samo pomysłów aby je ujarzmić. Pamiętajcie, że w mocno podkreślonych brwiach nie każda z Was będzie się czuła dobrze. Odradzał bym tego typu akcenty  kiedy brwi są bardzo słabe bądź ich nie. Brwi możesz smarować olejkiem rycynowym lub traktować specjalnie do tego stworzonymi produktami. Jest ich całe mnóstwo także nie powinnaś mieć problemów z odnalezieniem ich na półce.
Pamiętaj by regularnie usuwać odrastające włoski. Im mniej zregenerowana cebulka tym bardziej ograniczysz dyskomfort przy wyrywaniu. Regulacja na własną rękę jest na pewno jakimś rozwiązaniem ale zawsze możesz podejść do brow-baru by uzyskać dokładną informację. Pamiętaj że będzie to zawsze obiektywne spojrzenie na Ciebie i Twoją twarz. Ustalenie proporcji, długości oraz odpowiedniego łuku.

Bądź otwarta i chociaż raz wybierz się do takiego miejsca. Bagaż doświadczeń i praca z ogromną ilością klientek daje mi pewien obraz tego, że domowe eksperymenty przeważnie nie są udane.
Brwi „nogi komara” , „nike”, „łuk triumfalny”, „na węgielek”, „na Edd’a” lub „totalna depilacja”- przykładów podawać mogę wiele bo wiele miałem ciężkich przypadków. 

Jak malować by były naturalne?Zadbaj o to by długość była idealna czyli poprowadź linię prostą od kącika ust po płatek nosa i zewnętrzny kącik oka. Brwi powinny być średniej grubości. Usuwaj tylko te włoski, które poszerzają łuk.
Do uzupełniania gęstości włosków polecam pudrowe kredki które fantastycznie długo się trzymają a dają efekt zbliżony cieniom. Zadbaj też o ich symetrię i o to by kształt przez cały dzień był perfekcyjny.

Radzi Make-up Specialist Krzysztof Nadziejewiec
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/4 lata temu
tylko wiedzcie dziewczyny że ciemne brwi postarzają i najlepiej to tylko je wydepilować
/4 lata temu
belkot
/4 lata temu
Ciekawe porady ;)