Bodypainting - sztuka czy zabawa?

Czy bodypainting to makijaż ciała, czy raczej tylko zabawa malowania na ciele farbkami dla dzieci? Sztuka malowania na ciele znana jest już od starożytności. Boom i moda na bodypainting przypadają na lata 60-te XX wieku. Wraz z powrotem tego okresu do mody, zaczynamy ponownie odkrywać piękno malowania na ciele.
/ 02.07.2012 10:58

Bodypainting to sztuka malowania na ciele farbami, przez niektórych uważana za jedną z najstarszych form zdobienia ciała. Wiele osób zadaje sobie pytanie - czy bodypainting zalicza się do nurtu sztuki, a może jest tylko chwilową ekspresją, która znika wraz z wieczornym prysznicem? Rozwiewamy wątpliwości - dla dzieci to świetna zabawa i szansa na rozwinięcie zdolności plastycznych, dla dorosłych - prawdziwie spektakularna forma, która ma szansę uświetnić zarówno zwykły dzień, jak i wieczorną imprezę.

Zobacz też: Kolorowa kreska na powiece

W przeciwieństwie do tatuażu i innych form sztuki zdobienia ciała, bodypainting jest tymczasowy. Wykonuje się go aerografem, bądź pędzlem - najbardziej  artystycznym i plastycznym narzędziem do tego służącym.

Talent owszem, ale też zdolności plastyczne i wyobraźnia są podstawą sukcesu tej formy zdobienia ciała. Malarstwo na ciele ożywiane jest często ruchem i gestem. Makijażysta tworzy żywe dzieło sztuki na swoim modelu, ono zaś wchodzi w interakcje z ciałem performera, jego ruchem i wrażeniami widzów. Bodypainting jest niezwykle skuteczną metodą przekazywania informacji i promocji. Przykuwa uwagę i na długo pozostawia pozytywne wspomnienia odbiorcy. To wielowymiarowy sposób wyrazu artystycznego.

Bodypainting

Bodypainting - sztuka czy zabawa? /fot. Maluje.pl/Snazaroo

Zobacz też: Makijaże ślubne

Po wielu godzinach malowania przychodzi najważniejszy etap: występ. Adrenalina przekracza wszelkie normy, publiczność zamiera w oczekiwaniu , muzyka, światła...modelka wychodzi na scenę bez cienia zmęczenia: piękna, intrygująca, niesamowita i nie jest "ubrana w kombinezon", ale to widzowie dostrzegają dopiero po chwili. Taka forma promocji jest coraz popularniejsza na targach i wszelkiego rodzaju imprezach promocyjnych…ciężko oderwać wzrok od loga firmy wymalowanego na ciele hostessy.

Zobacz też: Makijaż dla dojrzałych kobiet

 Dla autora makijażu największą satysfakcją jest obserwowanie reakcji publiczności, do której dopiero po jakimś czasie dociera, że modelka nie jest w pełni ubrana. Satysfakcja z dobrze namalowanego obrazu jest niesamowita.

Farby do ciała, najczęściej używane przez profesjonalistów od bodypaintingu, są specjalnie tworzone tak, by były przyjazne dla skóry delikatnej, w tym również dziecięcej. Farby powinny być sprawdzano przez niezależnych profesorów dermatologii oraz zawodowych toksykologów.

Zobacz też: Czarna kreska na powiece i jej urok - inspiracje

Dla rodziców bodypainting to świetny pomysł na rozpoczęcie z dziećmi lata - łatwe nakładanie i zmywanie przy użyciu mydła i ciepłej wody pozwoli na szybką zamianę w ulubioną postać. Farby do malowania ciała możecie znaleźć, np. na maluje.pl.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)