POLECAMY

Błyskawiczne upiększanie

Zabiegi medycyny estetycznej świetnie sprawdzają się w momentach, gdy chcesz w wyjątkowo krótkim czasie stać się wyjątkowo piękna. Żeby wyglądać olśniewająco, wystarczy wykonać je kilka dni przed ważną imprezą.
Błyskawiczne upiększanie
Są znane i stosowane od lat. Często potrafią zdziałać cuda. Dlaczego więc wiele z nas wciąż patrzy z pewną rezerwą na zabiegi dermatologii i medycyny estetycznej? Bo chyba ciągle nie zdajemy sobie sprawy z ich dobroczynnego wpływu na nasz wygląd i skórę. Albo nie wierzymy w ich działanie.

Choć zabiegom tym najlepiej poddawać się regularnie, to świetnie sprawdzają się też w przygotowaniach przed imprezą. Jeśli tylko odpowiednio wcześnie zgłosisz się do lekarza, możesz zlikwidować zmarszczki, wyraźnie odmłodzić i ujędrnić skórę, dodać jej blasku.

Ostrzykiwanie toksyną botulinową
Co to jest?
Jeden z najbardziej spektakularnych i najszybszych zabiegów. Trwa dosłownie kilka minut, a pełen efekt pojawia się po upływie tygodnia. Preparat podany bezpośrednio w mięsień blokuje w nim przewodnictwo nerwowe. Dochodzi do upośledzenia wydzielania acetylocholiny: neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za skurcz mięśni. Skutek? Ograniczenie ich pracy i brak zmarszczek mimicznych. Czyli idealnie gładka cera.
Co można poprawić? Zlikwidować zmarszczki poprzeczne na czole, lwią zmarszczkę (między brwiami) i kurze łapki wokół oczu. Zabieg podniesie brwi i opadający koniuszek nosa. Może Ci pomóc, jeśli masz tzw. uśmiech dziąsłowy. Toksyna podana np. w okolice dołów pachowych ogranicza wydzielanie potu.
Jak długo utrzymuje się efekt? Do czasu, gdy zakończenia nerwowe w mięśniu zregenerują się. Zazwyczaj trwa to od 4 do 6 miesięcy.
Przeciwwskazania: Miastenia (choroba mięśni), kuracja antybiotykami z grupy aminoglikozydów, np. gentamycyną, ciąża i okres karmienia piersią.
Powikłania: Zazwyczaj powstają na skutek źle podanej botuliny lub jej za dużej albo za małej ilości.
Czas zabiegu: kilka minut.
Cena: jedna partia, np. czoło, 700 zł

Easy Peel
Co to jest?
Peeling chemiczny – opary na kwasie trójchlorooctowym. Jego specjalnie opracowana formuła (15% krem) zapewnia bezpieczeństwo stosowania. Po naniesieniu na skórę dochodzi do martwicy naskórka oraz do powstania lekkiego stanu zapalnego. Zmniejszeniu ulega też przepuszczalność naczyń krwionośnych. To coś w rodzaju kontrolowanego poparzenia skóry.
Co można poprawić? Polecany jest osobom ze zmęczoną, poszarzałą skórą (niekoniecznie z problemem z przebarwieniami czy bliznami potrądzikowymi). Efekt młodej, rozjaśnionej i odświeżonej skóry pojawia się od razu po złuszczeniu martwych warstw naskórka (czyli po upływie około tygodnia).
Jak długo utrzymuje się efekt? Peelingi działają długoterminowo, stymulując produkcję kolagenu, poprawiając stan nawilżenia, regulując eksfoliację.
Przeciwwskazania: Są typowe: wirusowe i bakteryjne zakażenia skóry, ciąża, okres karmienia piersią.
Powikłania: Jeśli stosujesz się do zaleceń lekarza, powikłania zdarzają się bardzo rzadko. Najczęstszym (wynikającym często ze stosowania zbyt dużych stężeń) jest powstanie przebarwień.
Kiedy na zabieg? Najlepiej wybrać się co najmniej dwa tygodnie przed wielkim wyjściem. Przez ten czas skóra zdąży się złuszczyć, odsłaniając świeży, jasny i zdrowy naskórek.
Czas zabiegu: ok. 20 minut.
Cena jednego zabiegu: 300 zł

Mezoterapia
Co to jest?
Zabieg polegający na płytkim ostrzykiwaniu skóry kwasem hialuronowym (bo jedynie jego podanie w skórę twarzy ma sens). Znajdując się tam, stanowi doskonały rezerwuar wody. Tak nawilżana od wewnątrz skóra funkcjonuje dużo lepiej. Poprawia się jej elastyczność i jędrność, komórki sprawniej funkcjonują.
Co można poprawić? Wygląd skóry suchej, zmęczonej i wiotkiej oraz takiej z pierwszymi oznakami starzenia (ona najbardziej potrzebuje regeneracji i nawilżenia).
Jak długo utrzymują się efekty? Zazwyczaj cały kwas znika po kilku tygodniach, ale to wystarczy, by otrzymać pożądany efekt. Nie musi się on rzucać w oczy, ale ty będziesz czuła, że skóra stała się bardziej zwarta i jędrna.
Przeciwwskazania: Aktywne choroby wirusowe i bakteryjne skóry, ciąża, okres laktacji, zażywnie leków rozrzedzających krew (ułatwiają tworzenia się siniaczków).
Powikłania: Czasem powstają krwiaczki (znikają po paru dniach).
Kiedy na zabieg? Najlepiej wykonać 2-3 sesje zabiegu. Dlatego pomyśl o tym co najmniej miesiąc wcześniej. .
Czas: ok. 30 minut, łącznie ze znieczuleniem maścią Emla.
Cena jednego zabiegu: 600-800 zł

Wypełnianie zmarszczek
Co to jest?
W zabiegu wykorzystuje się najczęściej otrzymywany z hodowli bakteryjnych, całkowicie bezpieczny, specjalnie stabilizowany kwas hialuronowy, który długo utrzymuje się w miejscu podania, wypychając zmarszczkę od środka. Dodatkowo na skutek silnego nawilżenia skóry będzie się ona wolniej starzeć.
Co można poprawić? Zabieg stosuje się do likwidowania bruzd wargowo-nosowych, powiększenia lub skorygowania ust, podniesienia ich kącików. Można nim zaznaczyć kości policzkowe i wygładzić owal twarzy, likwidując tzw. dolinę łez.
Jak długo utrzymują się efekty? Najczęściej od 9 do 12 miesięcy.
Przeciwwskazania: Choroby autoimmunologiczne, zakażenia bakteryjne i wirusowe, leki przeciwnowotworowe, ciąża i czas laktacji.
Powikłania: Z reguły związane są z "przedawkowaniem" wypełniacza (zgrubienia pod skórą).
Kiedy na zabieg? Tydzień przed balem.
Czas zabiegu: 30 minut (ze znieczuleniem).
Cena: do 1200 zł za 1 ml (jedna strzykawka).


Anna Kozłowska
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)