Tego NIGDY nie rób swoim brwiom!

Popełniasz któryś z 6 błędów? Gdy przestaniesz to robić, twoje brwi będą wyglądały obłędnie.
Małgorzata Machnicka / 16.08.2018 09:30
Trzy ładne kobiety fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Dobrze wyregulowane brwi to podstawa - ich odpowiednio dobrany kształt potrafi w mig wyszczuplić optycznie twarz lub odmłodzić o parę lat. Z brwiami jest dokładnie tak samo jak z paznokciami czy włosami. W ich stylizacji również obowiązują trendy. Szczególnie teraz w dobie Instagrama, który zasypany jest zdjęciami idealnie wykonturowanych twarzy.

Jeśli zupełnie sobie nie radzisz z ich samodzielnym wyregulowaniem, zostaw to kosmetyczce. Jeśli natomiast robisz to dosyć sprawnie w domu, zobacz jakich błędów nie powinnaś popełniać. Co jest waszym największym grzechem?

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o makijażu permanentnym!

6 błędów w regulacji brwi:

1. Wyrywasz zbyt wiele włosków - cienkie brwi nigdy nie wyglądają dobrze, nadają twarzy bardzo często „groźny” wygląd. Jeśli jest już po fakcie, zaczekaj aż włoski odrosną - w tym czasie cienkim, ostro zakończonym ołówkiem możesz dorysować pojedyncze braki.

2. Nie zachowujesz ich pierwotnego kształtu - regulując brwi, trzymaj się ich naturalnego łuku, z pewnością taki będzie najlepszy dla twojego kształtu twarzy. Cały zabieg polega wyłącznie na poprawianiu ich wyglądu, a nie całkowitym jego zmienianiu.

3. Za bardzo skracasz brwi - brwi powinny zaczynać się na wysokości skrzydełek nosa i kończyć delikatnie tuż za zewnętrznym kącikiem oka.

4. Malujesz je zbyt ciemną kredką - rada dotyczy przede wszystkim blondynek. Staraj się trzymać gamy kolorystycznej twoich włosów - brwi powinny być 2-3 tony ciemniejsze.

5. Za bardzo poszerzasz ich kształt - to co dobrze wygląda na sesjach zdjęciowych i pokazach mody niekoniecznie musi sprawdzać się na co dzień. Mimo, że trendy zmieniają się co sezon, zawsze wygrywa naturalność.

6. Nadajesz im zbyt „kanciasty” kształt - brwi mniej więcej w 2-3 długości powinny tylko delikatnie unosić się ku górze, a nie tworzyć ostry łuk. Nawet  jeśli istnieje kilkanaście kształtów twarzy, wyrysowane jak od linijki brwi zawsze będą postarzać. Spójrzcie na Carę Delevingne, ona wie jak wyglądać świeżo i dziewczęco!

Więcej na temat brwi:
5 najczęstszych błędów popełnianych przy regulacji brwi
A miało być tak pięknie! Co zrobić, gdy nie jesteś zadowolona z permanentnych brwi?
Twoje brwi wymagają korekty? Ten problem rozwiąże makijaż permanentny!

Tagi: makijaż, brwi
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/04.05.2016 08:13
Powinny się zaczynać od skrzydelek ? A co jesli mamy szeroki nos? Brwi powinny się zaczynać od linii grzbietu nosa. Oczywiście nie od najwyższego punkt grzbietu, a od jego 'bocznej linii'
/26.04.2016 03:53
Ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć malowanie, aż wyjdzie dobrze. I orientować się po zdjęciach, bo spojrzenie w lustro jest zazwyczaj złudne, a twarz niesymetryczna. Taki jest mój przepis, i jest BARDZO DOBRY.
/19.04.2016 23:01
Przepraszam bardzo ale nie wiem kto wymyślił niektóre z tych rzeczy. To co jest naszym naturalnym nie zawsze jest najlepszym. Czasem trzeba zmienić kształt brwi by wyglądać lepiej. Czytając to czuję się jakby ktoś pod przykrywką doradzania mi robił ze mnie jeszcze większego laika makijażowego.
POKAŻ KOMENTARZE (3)