Błędy w makijażu - pierwsza pomoc

Każdej z nas zdarza się popełnić błędy w makijażu. Czasem malujemy coś krzywo, bądź nałożymy czegoś za dużo. Nie trzeba jednak rwać włosów z głowy, wszystko można naprawić. Będą nam potrzebne do tego chusteczki, waciki i patyczki higieniczne, płyn do demakijażu oraz... odrobina spokoju i zimnej krwi.
/ 15.07.2012 23:11

Za dużo pomadki

Jeśli nałożyłaś za dużo pomadki jasnej, to nie ma dużego problemu. Wystarczy odcisnąć usta na chusteczce i zacząć malować usta od nowa. Jasne kolory nie pozostawią pigmentu i nie trzeba się bardzo trudzić by je zmyć. Jeśli natomiast nałożysz ciemną pomadkę i zdecydujesz, że nie wyglądasz dobrze, musisz usuwać kolor stopniowo. Najpierw odciśnij usta na chusteczce. NIGDY nie pocieraj mocno ust, bo zaczerwienią się i nie uzyskasz potem już ładnego koloru. Następnie na wacik nalej odrobinę płynu do demakijażu i przyłóż do ust tak, żeby nie wyjść poza ich linię. Linie ust natomiast wytrzyj przy pomocy patyczka kosmetycznego, zwilżonego w płynie do demakijażu. Jeśli pigment zostanie, mimo to musisz go zatuszować. Nałóż na opuszki palców odrobinę podkładu i lekko wklep go w wargi. Następnie przypudruj usta sypkim pudrem i po chwili nałóż wybraną pomadkę bądź błyszczyk. Uzyskasz wtedy naturalny odcień ust.

Pamiętaj, że podkładu używasz tylko odrobinę, by nie zatuszować całkowicie koloru ust!

Zobacz też: Makijaż ekstrawagancki - styl znanych (foto!)

Błędy w makijażu - pierwsza pomoc

Błędy w makijażu - pierwsza pomoc

Zbyt dużo różu

Zbyt dużych ilości różu nie warto ścierać chusteczką, bo poza różem zetrzemy także podkład i puder uzyskując efekt odwrotny od pożądanego. Najpierw użyjmy dużego pędzla do roztarcia miejsca, w którym jest za dużo różu. Kiedy już będzie delikatniej widoczny, rozetrzyjmy go pędzlem, na którym jest puder. Najlepiej by ten puder był sypki. Przykryje nam róż jednocześnie nie obciążając makijażu. Po tym kroku róż będzie tylko lekko widoczny, natomiast możemy przy użyciu mniejszego pędzla o sztywnym włosiu nałożyć rozświetlacz, który rozświetli skórę i wyrówna nam jego kolor.

Zobacz też: Mocne usta - makijaże gwiazd

Różnica w kolorze podkładu i skóry

Jeżeli podkład jest nieco jaśniejszy, różnicę łatwiej zatuszować. Najlepiej nałożyć na podkład o ton ciemniejszy puder, a na linię żuchwy brązer. Wtedy kolor wyrównamy i będzie wyglądał naturalnie. Jeśli natomiast mamy ciemniejszy podkład, niż skóra - musimy na niego nałożyć jaśniejszy puder, a kości policzkowe wymodelować przy użyciu rozświetlacza, który rozświetli i rozjaśni skórę. W wypadku zbyt ciemnego podkładu, musimy także użyć brązera na okolice szyi i dekoltu, by wyrównać różnicę.

Zobacz też: Nowości makijażowe - wiosna 2012

Sklejone rzęsy

Czasami rzęsy przy tuszowaniu mogą się posklejać. Jedynym i najprostszym sposobem na to jest rozczesanie ich przy użyciu grzebyka do rzęs. Delikatnie przykładasz go u nasady rzęs i ciągniesz ku górze. Po tym będziesz musiała przeciągnąć rzęsy lekko tuszem, by uzupełnić ewentualny brak pokrycia rzęs. Przy rozczesywaniu rzęs, tusz może lekko osypać się pod oczy, bądź na policzki. Pamiętaj, by nie trzeć tych miejsc, bo osypany tusz nie zniknie, a jedynie rozmaże się. Lekko przetrzyj tę okolicę pędzlem, dzięki któremu wszystko strzepiemy i unikniemy rozmazanych smug pod oczami.

Zobacz też: Trwały makijaż bez efektu maski - sprawdzone sposoby

Obsypany cień pod oczami

Jeśli osypał ci się cień pod oczami, zwłaszcza przy ciemnym makijażu, musisz go ściągnąć przy pomocy pędzelka wachlarzowego. Wystarczy lekkim ruchem zdjąć wówczas cień spod okolic oka. Jeśli to nie wystarczy, możesz nałożyć odrobinę bazy sylikonowej na opuszek palca i ruchem do zewnątrz spróbować zetrzeć resztkę cienia. Po takich zabiegach, mimo wszytko mogą pozostać lekkie smugi. Wtedy najlepiej wklepać odrobinę korektora i przysypać go sypkim pudrem. Pamiętaj jednak, żeby nie zrobić tego zbyt intensywnie, bo możesz obciążyć makijaż.

Na przyszłość warto pamiętać, że robiąc mocny makijaż, najlepiej korzystać z odwróconej techniki, czyli najpierw nakładamy cienie i malujemy oko. Wtedy nadmiar możemy sobie zmyć przy pomocy wacika i płynu i nałożyć na twarz świeży podkład.