POLECAMY

7 najczęściej popełnianych błędów w makijażu oczu

Wszystkie je popełniamy!
7 najczęściej popełnianych błędów w makijażu oczu fot. FREE

Malowanie oczu jest dla ciebie codzienną rutyną? Jesteś przekonana, że nie popełniasz w czasie makijażu żadnych błędów? Jesteśmy przekonane, że jesteście w błędzie! Zobaczcie najczęściej popełniane błędy w makijażu oczu!

1. Źle dobrany korektor uwydatnia sińce pod oczami - zrezygnuj z korektorów w żółtawym odcieniu, znacznie lepiej sprawdzą się te o beżowym lub różowym zabarwieniu.
2. Nieestetyczne ślady tuszu do rzęs wokół oczu - jeśli się pojawią, usuń je patyczkiem higienicznym. Dolne rzęsy maluj zawsze delikatnie (nakładaj jedną warstwą tuszu) – nie będzie się obsypywał w ciągu dnia.
3. Złe podkreślenie kształtu oka - jeśli masz małe, wypukłe lub blisko osadzone oczy, warto stosować proste sztuczki optyczne - jasne kolory powiększają i uwypuklają, a ciemne pomniejszają.
4. Za dużo perłowych cieni - są bardzo efektowne, ale niestety są też najbardziej ryzykowne - podkreślają wszelkie załamania i nierówności powieki. Zawsze nakładaj cienką warstwą i dobrze je rozcieraj.
5. Źle dobrany kolor cienia - pamiętaj, aby zawsze zachować kontrast między kolorem cienia a tęczówką. I jeszcze coś – pomarszczona lub sina skóra na powiekach kiepsko znosi kolory jaskrawe i opalizujące np. złote.
6. Za mocno pomalowana dolna powieka - ciągnie całe oko w dół. Dzieje się tak, gdy na dolnej powiece namalujesz grubą ciemną kreskę, a górę zaakcentujesz jedynie jasnym cieniem.
7.Nieregularne - za cienkie lub za grube brwi - staraj się zachować naturalną linię brwi, nadając im ładny kształt – najlepiej, aby lekko unosiły się ku skroniom. Jeśli schodzą się u nasady nosa, wydepiluj je w tym miejscu. Do malowania używaj cieni lub kredki, zawsze wyczesuj włoski do góry - to rozwesela całą twarz.

Na podstawie tekstu Anny Kondratowicz

Więcej kosmetycznych trików i porad:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
najgłupszym błędem jest nakładanie dziesięciu warstw tuszu,nie dziwota że rzęsy się łamią.
/2 lata temu
Nie wyobrażam sobie makijażu bez korektora w żółtawym odcieniu. Zasinienie wokół oka jest fioletoworozowe, więc żółty kolor świetnie kto neutralizuje. W moim przypadku różowy korektor nie zrobi nic dobrego więc nie mam pojęcia dlaczego mam rezygnowac z kosmetyku który mi służy?? Cienie do powiek dobiera się nie tylko do koloru oczu ale przede wszystkim do urody!!! Co z tego że fioletowy cień podbije kolor moich zielonych oczu, skoro jego intensywność sprawi że będę wyglądać jak chora..