POLECAMY

Błędy w makijażu

Wiele pań robi nieświadomie błędy w makijażu, które potem mają wpływ na cały wizerunek. Niekiedy nawet najmniejsza rzecz może mieć poważne skutki. Poniżej przedstawiam kilka najczęstszych błędów i nawyków, które nabywamy malując się przez wiele lat.
Błędy w makijażu

Cieniutkie brwi

Zbyt mocno wyregulowane brwi postarzają i wyostrzają nasze rysy twarzy. Ważne jest, żeby przy usuwaniu włosków zachować umiar, by cały czas utrzymać naturalny kształt i grubość. Zwróćmy uwagę na symetryczność i odpowiednie proporcje.

Zbyt gruby kontur ust

Dobrze jest umieć używać konturówki do ust. Zawsze staramy się dobrać kolor konturówki zbliżony do koloru ust albo używanej szminki. Często jednak zdarza się, że Panie wybierają zbyt ciemną kredę nakładając jednocześnie na usta jaśniejszą szminkę. Taki kontrast na ustach wygląda niesmacznie, wręcz wulgarnie.

Problem z cieniami

Nieumiejętność aplikowania cieni na powieki albo zbyt duże ich nałożenie powoduje, że cienie po pewnym czasie się warzą. Żeby tego uniknąć przed aplikowaniem cieni nałóż na powieki trochę podkładu. Cienie będą się lepiej rozprowadzać i dłużej zachowają trwałość. Staraj się rozprowadzić je na powiece małymi partiami dozując po trochu jego ilość. Bardzo ważne jest dokładne rozprowadzenie i wtarcie w powiekę.

Efekt zmęczenia

Gdy masz problem z podkrążonymi oczami, unikaj nakładania pod oczy zbyt jasnego korektora, który spowoduje, że obszar pod oczami zszarzeje. Jednym ze sposobów jest przed makijażem przystawić kostkę lodu to pobudzi krążenie i zmniejszy obrzęk. Dobrze jest też użycie troszeczkę ciemniejszego korektora zbliżonego do koloru podkładu.

Róż na policzkach

Częstym błędem jest malowanie policzków w dołkach pod kością policzkową powstających po uprzednim ułożeniu ust w tzw. dzióbek. Róż tak naprawdę nakładamy w miejscach zgodnie z anatomią naszej twarzy. Drugim błędem jest też rysowanie na policzkach kółek, co daje efekt lalkowatych policzków. Jeżeli nie umiemy nałożyć różu, bezpiecznie jest używać różu w odcieniach bladoróżowym lub brzoskwiniowym kładąc go na kościach policzkowych, co nada naszej twarzy świetlistości i świeżości.

Krostki

Zbyt duże nałożenie na krostki pudru czy korektora powoduje uwydatnienie pryszcza. Korektor wchodzi w suchy naskórek i staje się bardziej widoczny. Dobrze jest przed makijażem zrobić peeling i oczyścić twarz z martwego naskórka. Pomaga też nałożenie maseczki nawilżającej na twarz.

Źle dobrany podkład

Częstym problemem jest źle dobrany odcień podkładu, a co za tym idzie – złe jego nałożenie. Panie zapominają, że podkład nakładamy też na szyję i dekolt, by nie było zbyt dużej różnicy w kolorze twarzy i szyi. Zbyt jasny podkład sprawia, że wyglądamy sino, a zbyt ciemny postarza.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/5 lat temu
na stronie http://modafon.pl/549-bledy-w-makijazu.html można o tym poczytać
/7 lat temu
Polecam poradę dotycząca błędów w makijażu ;) Można się dużo dowiedzieć. http://www.zaradni.pl/porada/4040,jak_nie_nalezy_sie_malowac_czyli_bledy_w_makijazu
/8 lat temu
Moim sposobem na unikanie błędów w makijażu jest ograniczenie się do podstawowych kosmetyków - podkładu, różu i tuszu do rzęs :) Swoją drogą, czy naprawdę nakładacie podkład na szyję i dekolt?
POKAŻ KOMENTARZE (3)