Błędy urodowe które popełniają nastolatki

Błędy urodowe - tych błędów nie popełniaj

Żadna z nas nie jest z nich dumna...
Małgorzata Machnicka / 27.05.2016 06:23
Błędy urodowe które popełniają nastolatki

Nie będziemy oszukiwać, nie od zawsze wiedziałyśmy jak prawidłowo się malować i dbać o naszą cerę. Zresztą, do tej pory zdarza się nam popełniać błędy. Przepytałam redakcyjne koleżanki, czy pamiętają jaką "krzywdę" potrafiły sobie zrobić jak były nastolatkami. Ku przestrodze i dla poprawienia humoru.

Błędy, które popełniałyśmy jako nastolatki:

  • zamiast podkładu, używałyśmy korektora: tak tak, kilkanaście lat temu nie wyobrażałyśmy sobie wyjścia z domu z pełnym makijażem, jeśli pojawiały się jakieś niedoskonałości, kamuflowałyśmy je korektorem. Niestety, to nie mogło wyglądać naturalnie.
  • dezodorant zamiast perfum: pamiętacie to? Jak byłyśmy w podstawówce, woda perfumowana czy toaletowa i antyperspirant traktowałyśmy jako jedno i to samo.
  • zbyt mocny makijaż: oczywiście nie mówimy tu o chodzeniu w makijażu do szkoły. Ale doskonale pamiętam jak będąc w liceum potrafiłam pomalować powieki niebieskimi lub różowymi cieniami i wybrać się na imprezę. Jak dobrze, że nie mam już takich pomysłów.
  • opalanie bez filtrów: tak naprawdę kremy i balsamy z filtrami stały się popularne dopiero teraz. I bardzo dobrze, nacisk na ochronę przed słońcem lansowany teraz przez wszystkie magazyny zrobił swoje. Wszystkie przecież wiemy jaki wpływ ma promieniowanie UV na naszą skórę.
  • zaniedbywanie demakijażu: niestety, niektórym z nas zdarza się to do tej pory. Nie ma nic ważniejszego w codziennej pielęgnacji niż oczyszczanie cery - powie wam to każda Koreanka.
  • mycie twarzy mydłem: nie po to stworzono żele, płyny micelarne i toniki, żeby traktować twarz przesuszającym mydłem. Ściągnięta skóra i wysyp krostek - tylko do tego to prowadziło.
  • wyciskanie pryszczy: - to tylko powoduje blizny i przenosi zarazki na inne części twarzy.

Więcej naszych trików:

Jaka witamina powinna być w twoim kremie?
Oto następczyni witaminy C!
Kosmetyki, które poprawiają wygląd skóry!

Tagi: uroda, twarz