Błędy przy oczyszczaniu twarzy fot. FREE

Błędy popełniane podczas oczyszczania twarzy - 6 najczęstszych

Też je popełniasz!
Karolina Kalinowska / 08.03.2016 05:57
Błędy przy oczyszczaniu twarzy fot. FREE

Każda kobieta marzy o gładkiej, nawilżonej i rozświetlonej skórze. Niestety niewielu udaje się to marzenie spełnić! Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy może być nieprawidłowe oczyszczanie twarzy. Bardzo często popełniamy błędy, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy. Zobaczcie 6 banalnych, ale bardzo istotnych dla skóry, błędów popełnianych podczas codziennego mycia twarzy. My mamy na sumieniu błąd 3 i 4. A wy?

1. Co za dużo to nie zdrowo!

Skórę (twarz i ciało) powinniśmy oczyszczać 2 razy dziennie. Najlepiej rano (zaraz po przebudzeniu) i wieczorem (przed snem). Jeżeli jesteś bardzo aktywna i odczuwasz potrzebę częstszego oczyszczania skóry, staraj się, aby było ono krótkie. W tym wypadku stosuj również bardzo delikatne produkty! Każdorazowe narażenie skóry na działanie wody i środków myjących zmniejsza naszą naturalną warstwę ochronną. Jeżeli znacznie ją naruszymy, skóra będzie bardziej matowa, a zmarszczki staną się bardziej widoczne.

2. Używasz źle dobranych kosmetyków

Warto kupić kosmetyki oczyszczające, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry. Jeżeli masz wrażliwą skórę, powinnaś używać delikatnych kosmetyków oczyszczających np. żeli micelarnych do mycia twarzy. Zaś osoby ze skórą tłustą i mieszaną powinny zdecydować się na kosmetyki normalizujące. Bez obaw wybór jest bardzo duży. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

3. Za dużo złuszczania!

Kochamy peelingi, ale niestety zapominamy, że nie można stosować ich codziennie! Pamiętaj, aby nie używać peelingu, gdy skóra jest sucha lub czerwona. Jeżeli masz skórę wrażliwą i skłonną do podrażnień, złuszczaj naskórek raz w tygodniu!

4. Używasz za gorącej wody

Wbrew pozorom skóra jest delikatna, dlatego mycie gorącą wodą jej szkodzić! Zbyt ciepła woda usuwa z jej powierzchni ochronną warstwę lipidową, a może nawet spowodować rozszerzenie naczyń krwionośnych, które powodują większe zaczerwienienia skóry. Do mycia twarzy używaj letniej wody. Sprawi to, że  skóra będzie wyglądała i czuła się lepiej!

5. Używasz chusteczek do demakijażu

Chusteczki do demakijażu pozwalają zaoszczędzić bardzo dużo czasu, zwłaszcza gdy wracamy padnięte do domu. Jednak zawierają one bardzo dużo konserwantów i substancji chemicznych, które nie powinny być pozostawiane na skórze. Nie wyobrażasz sobie bez niż życia? Pamiętaj, aby po ich zastosowaniu przemyć twarz letnią wodą i pianką do mycia twarzy. Najlepiej jednak używać ich okazjonalnie!

6. Twoja rękawiczka/szmatka do mycia twarzy wymaga prania!

Bardzo ważne jest, aby używać czystych akcesoriów do mycia twarzy. Brudne tkaniny są niestety siedliskiem bakterii i grzybów. Prawda, że to obrzydliwe? Dlatego przy umywalce trzymaj zapas czystych ściereczek lub rękawiczek do mycia twarzy i pamiętaj, aby po każdym użyciu wrzucać je do prania!

Więcej urodowych trików i porad:

Rewolucyjne palety do konturowania twarzy!
8 kosmetyków na wiosnę, które chcemy mieć
Te kosmetyki powinnaś wypróbować w 2016 roku