Kobieta z ładną cerą fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Arthrex - osocze bogatopłytkowe, jak wygląda zabieg i na czym polega

Ten zabieg jest polecany osobom z pierwszymi oznakami starzenia się skóry. Pomaga pozbyć się blizn i rozstępów!
Karolina Kalinowska / 17.09.2018 14:46
Kobieta z ładną cerą fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Uwielbiam testować wszystkie nowinki kosmetyczne. Jakiś czas temu przekonałam się do mezoterapii. To bardzo skuteczny, ale również (nie ma się co oszukiwać) bardzo bolesny zabieg. Jednak wszystkie dobrze wiemy, że kobieta zrobi niemal wszystko, aby opóźnić proces starzenia się skóry. I oczywiście, ja się również do tego grona zaliczam!

Po ostrzykiwaniu kawasem hialuronowym i witaminami przyszedł czas na osocze bogatopłytkowe. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się „wampirzy lifting”. Wszystko dzięki Kim Kardashian, która przyznała otwarcie, że jest jego fanką. Jednak mi udało się znaleźć coś znacznie lepszego. Tym razem zdecydowałam się na terapię komórkową Arthrex. Wyraźną różnicę widać już po pierwszym zabiegu - skóra jest lepiej nawilżona, rozświetlona i promienna. Już wyjaśniam, na czym polega ten zabieg!

Terapia komórkowa Arthrex z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym to jeden z najbardziej naturalnych zabiegów w medycynie estetycznej. Działa na skórę jak paliwo - wspomaga pracę komórek i ich wymianę. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów odżywienia i regeneracji skóry. Poprawia jej napięcie i elastyczność, stymuluje wytwarzanie kolagenu i syntezę kwasu hialuronowego. 

Czym różni się terapia osoczem bogatopłytkowym Arthrex od tradycyjnego osocza bogatopłytkowego? Arthrex to jeden z najnowocześniejszych systemów służących do otrzymywania osocza bogatopłytkowego z krwi pacjenta. Składa się na niego system 2 strzykawek, których budowa pozwala na sterylne oddzielenie osocza od krwi - wystarczy wirować ją przez 5 minut w 1300 obrotów na minutę.


fot: archiwum prywatne

Strzykawki Arthrex są w układnie zamkniętym bez antykoagulantów i aktywatorów chemicznych. To sprawia, że zabieg ma najwyższą koncentrację czynników wzrostu i jest niemal bezbolesny. Najnowsze parametry odwirowywania osocza oraz metoda aktywacji pozwala na osiągnięcie wysokiego stężenia czynników wzrostu w obrębie leczonych tkanek, bez bólu i pieczenia.

Jak wygląda zabieg?

Moja wizyta rozpoczęła się od wywiadu medycznego. Po wypełnieniu ankiety lekarz zdecydował, czy może wykonać mi zabieg osoczem bogatopłytkowym. Pamiętaj, że tego typu zabieg może być wykonywany jedynie przez lekarzy, którzy ma odpowiednie uprawnienia. Jeżeli wybierzesz się do gabinetu medycyny estetycznej, a ostrzykiwanie będzie chciał wykonać kosmetolog, to absolutnie się na to nie zgadzaj!

Na samym początku miałam wykonany dokładny demakijaż, a na twarz została nałożona mi maść przeciwbólowa. Następnie lekarz pobrał ode mnie krew (ok. 15 ml) do podwójnej strzykawki Arthrex, która została automatycznie przeniesiona do strzykawki wewnętrznej. Tak przygotowany preparat został umieszczany w wirówce i poddawany procesowi wirowania przez ok. 5 minut. 


fot: archiwum prywatne

Uzyskany w ten sposób koncentrat jest gotowy do aplikacji. System Arthrex jest w pełni autologiczny i gwarantuje osiągnięcie bardzo wysokiego stężenia płytek krwi. To znaczy, że nie jest konieczne wzbogacanie go żadnymi dodatkowymi substancjami. 

Teraz następuje najmniej przyjemny etap, czyli ostrzykiwanie. Czy to boli? Skłamałabym, gdybym powiedziała, że nie. Jednak jest to ból do zniesienie! Ja tak wyglądałam chwilę pod zabiegu.


fot: archiwum prywatne

Po ostrzykiwaniu mogą oczywiście pojawić się niewielkie siniaki (ja miałam kilka w okolicy oczu i żuchwy), ale nie należy się tym zupełnie przejmować - zazwyczaj znikają po kilka dniach. Przez 2-3 dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny, basenu i solarium. Teoretycznie przez 7 dni należy unikać ćwiczeń na siłowni, jednak pani doktor wykonująca zabieg pozwoliła mi pójść na siłownię już następnego dnia.

Ile zabiegów należy wykonać, aby zauważyć zadowalające efekty? 

Ja widzę bardzo dużą różnicę już po jednym zabiegu. Skóra jest lepiej nawilżona, rozświetlona i promienna. Zniknęły (bardzo nielubiane) bruzdy przy ustach, a cienie pod oczami stały się mniej widoczne. 

Zabieg najlepiej wykonywać w seriach po 3, a później powtarzać go raz na 6 miesięcy. Jednak moim zdaniem nawet wykonanie jednego ostrzykiwania daje zadowalające efekty. Zaznaczę jednak, że mam 31 lat, a moja skóra nie wymaga jeszcze dużego wsparcia, zastosowałam go jako profilaktykę anty-aging.

Wskazania do wykonania zabiegu:

 • profilaktyka anti-aging,
 • oznaki starzenia się skóry,
 • regulacja owalu twarzy,
 • redukcja, spłycenie oraz rozjaśnienie blizn i rozstępów, 
 • fotostarzenie skóry,
 • leczenie wspomagające po zabiegu laserem frakcyjnym,
 • osłabienie włosów, ich nadmierne wypadanie i łysienie,
 • zwyrodnienie stawów.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

 • karmienie piersią,
 • ciąża,
 • choroby krwi,
 • nowotwory,
 • problemy z pobieraniem krwi,
 • przyjmowanie leków, które wpływają na krzepnięcie krwi.

Materiał stworzony we współpracy z marką CROMA