ABC makijażu ust

Po pierwsze eksperymentuj z wyrazistymi kolorami szminek i różnymi konsystencjami. Inaczej nie dowiesz się, czy są dla ciebie odpowiednie. Zanim się jednak do tego zabierzesz, przeczytaj nasze wskazówki.

/ 28.01.2010 18:18 POWRÓT DO ARTYKUŁU

Dbaj o kontury
– Kobiety nie doceniają zalet konturówek i używają ich zbyt rzadko – uważa Tomek Kocewiak. Tymczasem dobra, miękka konturówka, koniecznie w kolorze szminki, potrafi zdziałać cuda. Możesz nią delikatnie powiększyć usta i wyrównać ich kontur. Zapomnij o rysowaniu cienkich kresek – maluj usta odważnie i rozcieraj palcem lub pędzelkiem, tak aby granica była niewidoczna. Powiększysz usta nie tylko rysując ich granicę na skórze, ale też możesz zastosować znany trik makijażowy, dzięki któremu będą wyglądały na pełniejsze. Pomaluj nieco ciemniej konturówką boki ust, a jaśniej (konturówką lub błyszczykiem) ich środkową część. W ten sposób usta będą wydawały się też bardziej wypukłe. 


Metody aplikacji
Pędzelek pozwoli precyzyjnie obrysować kontur ust i je wypełnić. Nawet jeśli na co dzień nie zależy ci na efekcie „narysowanych” ust, warto poćwiczyć tę metodę. Dzięki temu make-up przed imprezą zajmie ci tylko chwilę. Do codziennego malowania używaj szminki lub... palca! Uzyskasz efekt niedbale i namiętnie (jak od pocałunków) roztartej szminki!
Kredka do ust (Artdeco, 30 zł)

Automatyczna konturówkam Automatic Lipliner (Make Up Factory, 39 zł)