POLECAMY

ABC grzywki

Grzeje w czoło, jest na fali, jak wszystkie rockowe trendy lat 60-tych i odwraca uwagę od odrostów…

Grzeje w czoło, jest na fali, jak wszystkie rockowe trendy lat 60-tych i odwraca uwagę od odrostów…

Minusy są dwa: wolno odrasta i wymaga codziennej specjalnej troski, tym większej, im bardziej niepokorne mamy włosy. Ale grzywek jest też całkiem spory wybór i zimą warto urozmaicić fryzurę jakimś twarzowym dodatkiem, który widać nawet spod wełnianej czapki.

Krótki przegląd grzywek:

Pod kątem - pasuje zwłaszcza długim włosom; grzywkę tnie się lekko pod kątem schodząc z obu stron w dół w kierunku uszu tak, aby zlewała się naturalnie z pasmami dokoła twarzy. To wersja delikatna, likwidująca „odcięte” wrażenie, jakie czasem daje prosta firanka na czole. Czeszemy ją susząc na prosto z grubą okrągłą szczotką.
 

ABC grzywki
fot. Bundy

Przetrzebiona - rzadkie, delikatne, dłuższe kosmyki nad czołem podkreślają urodę oczu nie tłumiąc całej twarzy. Świetnie wyglądają u pań z delikatnymi rysami, średnio grubymi włosami, zwłaszcza w jaśniejszych odcieniach. Taka grzywka daje dużo swobody, bo gdy znudzą nam się pasemka na twarzy, można je łatwo zaczesać do tyłu, lub założyć na jedną stronę utrwalają palcami spryskanymi lakierem.
 

ABC grzywki
fot. La Biosthetique

Asymetryczna - zjeżdżająca z jednej strony na drugą, nawet pod bardzo dużym skosem. Zakrywa intrygująco oko, ale to może przeszkadzać, więc na pewno nie dla wszystkich. Zaczesana na gładko daje bardzo fajny młodzieżowy look. Wygląda dobrze na krótkich uczesaniach.


ABC grzywki

fot. Wella Canada

Warstwowa - postrzępiona, układająca się warstwami tworzącymi własną teksturę jest świetnym pomysłem dla nowoczesnej, zdecydowanej kobiety. Powinna w nieładzie opadać na czoło z końcami wywiniętymi lekko na zewnątrz. Stylizujemy palcami zwilżonymi kremem do modelowania. Pasuje zwłaszcza do fryzurek na chłopczycę.


ABC grzywki

fot. L’ANZA

Długa - nadaje wyglądu artystycznego, romantycznego, bardzo retro i pasuje włosom sięgającym za ramiona. Czyni kobietę nieco tajemniczą i świetnie wygląda z mocno wytuszowanymi i podkreślonymi kredką oczami. Jeśli włosy naturalnie ładnie się układają może być pozostawiona sama sobie, w przeciwnym razie używamy nieco pianki do stylizacji.


ABC grzywki

fot. Sassoon

Prosta - bardzo trendy w związku z powrotem mody na rock’n’rolla. Pasuje zwłaszcza bobom i długim zadbanym włosom, które potrafią błyszczeć. Wymaga najwięcej dyscypliny i precyzji cięcia, a także zdecydowanego koloru, np. czerni, czekoladowego brązu albo rudości. Musi być idealnie wyprostowana.
 

ABC grzywki
fot. Bundy

Ultra krótka - zwykle ząbkowana albo asymetryczna należy do najodważniejszych uczesań i również wymaga sporo stylizacji, bo powinna gładko leżeć na czole. Świetny pomysł, gdy mamy intensywny kolor włosów, ładną cerę i lubimy wyróżniać się tłumu.
 

ABC grzywki
fot. Wella
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/6 lat temu
14-o latka zgadzam się z tobą
/6 lat temu
nie podobają mi się . Przykro mi że nie znajdę coś dla siebie . ;[
/7 lat temu
jak bym miala ostatnią to bym chyba zwymiotowała
POKAŻ KOMENTARZE (8)