POLECAMY

9 najczęstszych błędów w makijażu

Masz wrażenie, że wszyscy się na ciebie dziwnie patrzą? Być może zaliczyłaś makijażową wpadkę. Dowiedz się, jak tego uniknąć.
9 najczęstszych błędów w makijażu fot. FREE
Idealny makijaż powinien delikatnie podkreślać urodę i tuszować niedoskonałości. Pora zrobić rachunek sumienia i... remanent w kosmetyczce.

1. Zbyt ciemny odcień podkładu

Stosuj fluid identyczny ze swoją karnacją. W sklepie wybierz 3 podkłady, które wydają ci się najbliższe kolorowi skóry na żuchwie. Właśnie w tym miejscu rozprowadź 3 smugi. Wybierz fluid, który jest najmniej widoczny na twarzy. Zbyt ciemne podkłady postarzają.

2. Stosowanie konturówki w innym kolorze niż pomadka
Zawsze wybieraj kredki dokładnie w tym kolorze, co szminka – unikniesz karykaturalnego wyglądu. Po obrysowaniu ust staraj się rozetrzeć wyraźną granicę między szminką a konturówką (zrób to palcem, pędzelkiem lub patyczkiem higienicznym).

3. Malowanie ciemną szminką małych, wąskich ust
Matowe ciemne pomadki (w odcieniach fioletu, czerwieni, burgunda, brązu) optycznie pomniejszają wargi i nadają twarzy zacięty wygląd. Przy wąskich ustach używaj raczej błyszczących szminek w jasnych kolorach (blady róż, beżowy, koralowy, brzoskwiniowy) oraz opalizujących, pastelowych błyszczyków. Możesz także optycznie powiększyć usta, stosując następujący trik: na środek warg pomalowanych pomadką nałóż kroplę błyszczyku.

4. Kruczoczarne brwi cienkie jak niteczki
Wyskubane brwi sprawiają, że twarz wygląda starzej i groźniej. Gdy dodatkowo ich kolor podkreślisz czarną kredką, będziesz wyglądać jak wamp. Dlatego z umiarem reguluj brwi, a ich kolor dopasuj do koloru włosów. Blondynki powinny używać jasnych brązów, beżów, grafitów. Czarny kolor jest dozwolony tylko dla brunetek o ciemnej karnacji, dla pozostałych lepszy będzie ciemnobrązowy.

5. Mocno zaznaczone różem policzki
Odradzamy malowanie wyraźnych pąsowych kółek na twarzy. Róż powinien być mało widoczny. Zawsze nanoś go na twarz pokrytą pudrem – nałożony bezpośrednio na podkład utworzy nieestetyczną plamę. Po nabraniu różu na pędzel lekko strząśnij jego nadmiar. Staraj się nie nakładać zbyt dużej ilości kosmetyku za pierwszym razem, lepiej zrobić to kilka razy.

6. Pomijanie korektora w makijażu
Tego kosmetyku nie potrzebują jedynie dwudziestolatki z idealną cerą – pozostałym bardzo się przydaje. Korektor to prawdziwy sztukmistrz: ukryje cienie, pajączki, wypryski, oznaki zmęczenia. Korektor stosuj na podkład. Nakładaj go punktowo, na końcu utrwalaj pudrem. To zatrze granice między korektorem a podkładem.

7. Rzęsy z widocznymi grudkami tuszu
Rzęsy maluj od nasady, aż po końce, jednym, płynnym ruchem. Gdy jednak trafisz na mascarę zostawiającą grudki, przyda ci się grzebyk. Włoski rozczesuje się, gdy tusz nie zdąży jeszcze całkowicie wyschnąć. Bardziej powszechne są plastikowe grzebyki, metalowych chętnie używają wizażyści. Nowością są grzebyki elektryczne (np. Panasonic, 69 zł). Nie tylko rozdzielają, ale także podkręcają włoski.

8. Stosowanie opalizujących cieni na zmarszczki
Młode osoby o gładkiej skórze mogą sobie pozwolić na wszystkie rodzaje cieni. Kobietom dojrzałym radzimy zrezygnować z cieni opalizujących i perłowych – światło załamujące się w zagłębieniach powiek uwydatnia zmarszczki. Wybieraj cienie matowe i nigdy o tej samej barwie, co tęczówki (gaszą wtedy barwę oczu).

9. Małe oczy obrysowane czarną kredką
Otoczone ciemną kreską niewielkie oczy będą wydawać się jeszcze mniejsze i bardziej zapadnięte. To nie znaczy wcale, że musisz zrezygnować z eye-linera czy kredki. Narysuj kreski tylko w zewnętrznych kącikach oczu (powinny się wznosić przy końcu, to ładnie "otwiera" oko). Inny sposób: na górnej powiece narysuj kreskę brązową kredką, a potem delikatnie ją rozetrzyj.SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)