6 makijaży na sezon jesienno-zimowy

Wiecie już co jest trendy - teraz pora wcielić modę w życie. Prezentujemy sześć ciekawych propozycji makijażowych dla każdej kobiety…

Wiecie już co jest trendy - teraz pora wcielić modę w życie. Prezentujemy sześć ciekawych propozycji makijażowych dla każdej kobiety…

Sesję inspirowaną najnowszymi trendami w wizażu przedstawił magazyn Harrods Magazine w swoim wrześniowym wydaniu. Ta sama modelka – sześć różnych twarzy dzięki grze kolorami i kreskami. Zobacz sama jak możesz wykorzystać jesienno-zimowe trendy aby twój makijaż jaśniał wśród szarugi i ocieplał chłodne dni.

6 makijaży na sezon jesienno-zimowy

Czerwone usta, widziane u Gucci’ego i Etro, to zdecydowanie największy hit obecnego sezonu. Tym razem liczy się jednak nie połysk czy dwutonowość ale głęboki, ciemny, ociekający drapieżnością kolor, który wymaga pomadki naprawdę wysokiej jakości. Do takich mocnych ust dobieramy subtelnie podkreślone oczy rozświetlone jedynie złotym cieniem na górnej powiece (aż do łuku brwiowego) i zaznaczone dzięki czarnemu tuszowi do rzęs.

I jeszcze sytuacja odwrotna, czyli usta pozostają w cieniu, a oczy wydobywamy modnym coraz bardziej smoky eye w wersji brązowej. Cień okala nie tylko górną linię rzęs ale także dolną oraz wyciąga się w wewnętrznym kąciku oka aż ku brwiom tworząc interesujący, ostry rys zdecydowanego spojrzenia.

6 makijaży na sezon jesienno-zimowy

Ciekawym pomysłem jest makijaż a la rosyjska laleczka, który spodoba się kobietom lubiącym świeżość i naturalność. Główny elementem twarzy są tutaj policzki podkreślone głębokim, soczystym różem nie tylko na samych kościach ale aż do wysokości ust i w kierunku nosa. Różanej poświacie towarzyszą cukierkowo różowe usta oraz bardzo subtelnie pozłacane powieki, które czynią oczy bardziej otwartymi.

Dla miłośniczek metalików jest makijaż tęczowy wykorzystujący magię świetlistych drobinek. Widziany u Roberta Cavalliego i Prabal Gurung jaskrawe, wyraźne, metaliczne oko nie boi się nawet najbardziej szalonych kombinacji. Odpowiedzialny za sesję wizażysta, Stephen Dimmock, połączył niebieski metalik na ruchomej części górnej powieki i w zewnętrznym kąciku z złocistą żółcią w wewnętrznym kąciku oraz metalicznie fioletowymi ramami – na dolnej powiece oraz przy nosie.

6 makijaży na sezon jesienno-zimowy

I wreszcie, dla zwolenniczek mocnego uderzenia, mamy głęboko niebieskie oko, starannie wyrysowane w kształt łezki zakończonej cienką kreseczką i zaczynającej się wraz z wewnętrznym kącikiem oka. Cień jest matowy, nietransparentny, nałożony grubą zdecydowaną warstwą na kształt modelek pin-up’u. Niebieskie są też rzęsy!

Albo, możemy też postawić na rdzawą, dojrzałą pomarańcz zaczynającą się jeszcze na skrzydełkach nosa i przechodzącą grubą smugą przez całą górną powiekę aż do końca brwi – końcówka ma kształt strzały. Do tego ultra modna czarna, mocna brew i szerokie kreski namalowane wokół całego oka (zwłaszcza dolnej powieki) kończące się kreseczką w zewnętrznym kąciku.

Fot.Edward Leuzarder i Cody Lidtke, “Harrods Magazine”, wrzesień 2012

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)