POLECAMY

Jak się pozbyć cieni pod oczami?

Nie można ich zlikwidować na stałe, ale są sposoby, aby je rozjaśnić i sprawić, że staną sią dużo mniej widoczne.
Jak się pozbyć cieni pod oczami? fot. Fotolia
Powodem pojawiania się "sińców" pod oczami może być dziedziczona skłonność, na którą nie mamy żadnego wpływu. Jednak przyczyny bywają też dużo bardziej banalne – zbyt mała ilość snu, za długie siedzenie przed komputerem, niedotlenienie (brak ruchu na świeżym powietrzu). Cienie to nic innego jak prześwitujące przez skórę, poszerzone z powodu nagromadzonych toksyn, naczynka krwionośne. Z wiekiem, gdy skóra zaczyna tracić elastyczność (dzieje się to już po 25 roku życia!), stają się jeszcze bardziej widoczne. Sam korektor, choć chwilowo zatuszuje problem, nie rozwiąże go. Sięgnij więc po środki, które sobie z nim poradzą działając w głębi skóry:

1. Żel pod oczy

Jego lekka formuła sprawia, że można go stosować rano przed nałożeniem makijażu i wieczorem po oczyszczeniu skóry. Nawilża skórę, szybko jest wchłaniany. Zwykle zawiera składniki aktywnie obkurczające naczyńka krwionośne w skórze wokół oczu, np. wyciąg z arniki albo kasztanowca. (wypróbuj: Floslek, ok. 8 zł)  

2. Balsam 

Pielęgnuje skórę dzięki poprawiającej mikrokrążenie kofeinie. Kuleczka aplikatora delikatnie masuje skórę podczas aplikacji kosmetyku. Balsam zawiera pigmenty w kolorze cielistym, więc jest jednocześnie korektorem. Może być stosowany rano do wykończenia makijażu. (wypróbuj: Rival de Loop, ok. 6 zł)

3. Krem przeciwzmarszczkowy

Np. z aktywną postacią retinolu, który poprawi strukturę skóry, jej gęstość (zmniejszy wiotkość i prześwitywanie). Idealny do pielęgnacji delikatnych okolic oczu w nocy. (wypróbuj: La Roche-Posay, ok. 100 zł) 

4. Płatki hydrożelowe

Do stosowania 2-3 razy na tydzień. Aktywny kolagen uwalnia się stopniowo przez ok. 20 min (tyle trzeba, aby zadziałały) i wnika w głębokie warstwy skóry. Poprawia elastyczność i nawilżenie, wzmacnia i obkurcza naczynka krwionośne, likwiduje cienie pod oczami na kilka godzin. (wypróbuj: L`Biotica, ok. 10 zł/3 pary płatków). 

5. Masaż skóry wokół oczu 

Możesz go wykonywać nawet dwa razy dziennie nakładając krem. Delikatnie, opuszkami palców masuj skórę pod oczami przesuwając się od wewnętrznego kącika oka ku zewnętrznemu. Podobne łuki nakreślaj palcami wzdłuż linii brwi. Zabieg nie musi trwać długo, wystarczy ok. minuty. Poprawi krążenie krwi w skórze wokół oczu, dotleni ją i pomoże w usunięciu toksyn, które powodują poszerzanie naczynek krwionośnych i powstawanie sińców.

Ewa Adamiak
Autorka jest redaktorką magazynu Pani domu

Więcej o pielęgnacji delikatnej skóry pod oczami:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)