5 złych nawyków w pielęgnacji cery - to niszczy cerę fot. FREE/kolaż Polki.pl

5 nawyków urodowych w pielęgnacji cery - to niszczy cerę

To one rujnują Ci cerę!
Małgorzata Machnicka / 28.05.2015 08:00
5 złych nawyków w pielęgnacji cery - to niszczy cerę fot. FREE/kolaż Polki.pl
Nasze przyzwyczajenia trudno zmienić. Zazwyczaj idziemy na łatwiznę i nie zastanawiamy się czy to co robimy na pewno jest dobre i skuteczne. A co jeśli powiemy wam, że jest 5 takich urodowych przyzwyczajeń, które po prostu niszczą naszą cerę? Co więcej, jesteśmy przekonane, że niemal każda z was popełnia przynajmniej 3 z nich.

5 nawyków w pielęgnacji cery, które rujnują cerę:

  • zbyt długo używasz jednego kremu do twarzy - oczywiście, nie wskazane jest wymienianie kremu co opakowanie, ale stosowanie jednego produktu dłużej niż 2 lata nie ma sensu. Cera przyzwyczaja się do danego kosmetyku i przestaje czerpać z niego to, co najlepsze. Szczególnie warto zwrócić na to uwagę, w przypadku kremów nawilżających - pozbawienie skóry nawilżenia to najgorsze co można jej zrobić.
  • nie myjesz pędzli do makijażu - to tak, jakby przez kilka miesięcy używać jednej szczoteczki do zębów...Na pędzlach zbiera się całe mnóstwo bakterii, które potem rozprowadza się na skórze podczas makijażu. A wtedy już nie pomoże nawet najdroższy podkład... Pamiętajcie, pędzle należy myć przynajmniej raz w miesiącu!
  • rzadko zmieniasz pościel i ręczniki  - powinno się to robić dwa razy w miesiącu. I nie ma od tego odstępstw - nawet po zmyciu makijażu, gdy przykładasz do poduszki buzię, pozostają na niej bakterie, które z czasem potrafią zrobić spustoszenie na naszej skórze.
  • nie dbasz o dietę - i nie mamy tu na myśli diety odchudzającej. Chodzi nam tylko o to, żeby zwracać uwagę na to co jesz - zrezygnować z ciągłego podjadania słodyczy (wyjątkiem jest gorzka, czarna czekolada) i słonych przekąsek.
  • zbyt rzadko wykonujesz peeling - peeling (enzymatyczny lub ziarnisty - z zależności od tego jaki masz rodzaj cery) to podstawa pielęgnacji, podobnie jak krem nawilżający. Powinno się go wykonywać dwa razy w tygodniu.

Więcej naszych trików i porad: