3 sposoby na naczynka

Zbliżająca się zima to wyzwanie dla cery naczynkowej. Specjalna pielęgnacja i zabiegi zmniejszą rumień i wzmocnią ja przed ekstremalnymi temperaturami.

Zwykle mają z nimi problem osoby z suchą i delikatną cerą. Dolegliwość nasila się po trzydziestce, gdy zmniejsza się ilość produkowanego w skórze kolagenu i pogarsza mikrokrążenie. Jak sobie z nią radzić?

1. Delikatna pielęgnacja
Powinnaś szukać kosmetyków z witaminami C, K i PP oraz z wyciągami roślinnymi, które wzmacniają naczynka (oczar wirginijski, kasztanowiec, miłorząb japoński, arnika górska). Cerę naczynkową traktuj jak wrażliwą. Unikaj drażniących kosmetyków z alkoholem,
retinolem, ziarnistych peelingów.

2. Zabiegi
Wypróbuj któryś z zabiegów:
Sonoforeza. Kosmetyczka za pomocą urządzenia emitującego ultradźwięki (sonoforezy) wprowadza w głąb skóry substancje aktywne (bioflawonoidy). Zmniejszają one nadreaktywność naczynek, wzmacniają je i regulują ciśnienie osmotyczne w naczynkach. Sonofereza trwa około godziny, kosztuje 100–150 zł (najlepsze efekty przynosi seria około 10 zabiegów).
Termoliza. Zabieg polega na zamykaniu naczynek za pomocą prądu. W rozszerzoną "żyłkę" wbija się igłę (elektrodę), przez którą płynie prąd. To uszkadza naczynko i zamyka je. Zabieg jest bolesny, ale skuteczny. Ceny: za jedno naczynko 20–30 zł; cała twarz 150–500 zł.

3. Dieta witaminowa
Zadbaj o to, by w twoim menu było dużo warzyw i owoców zawierających wzmacniające naczynka: witaminę C i rutynę (cytrusy z białą skórką, brokuły, papryka, natka pietruszki). Zimą możesz również zażywać 2 tabletki dziennie witaminy C lub Rutinoscorbinu.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/rok temu
Ja zdecydowałam się na zabieg zamykania naczynek w Gabinecie Helios Thalgo Bydgoszcz. Jestem zadowolona z efektu, POLECAM każdemu
/3 lata temu
Ja polecam zabiegi IPL , bardzo dobrze wzmacniaja skórę, zamykaja popekane naczynka, likwiduja przebarwienia i rumień. Jestem po 2 zabiegu IPL przeprowadzonym w CDiME Amaryllis i jestem bardzo zadowolona, polecam Amaryllis
/6 lat temu
Mysle ze ja własnie teraz znalazłam rozwiązanie jesli chodzi własnie o skuteczną walkę z przebarwieniami i pękającymi naczynkami. To suplement grape seed extract Noble health.
POKAŻ KOMENTARZE (1)