POLECAMY

10 najczęstszych błędów w makijażu

Dowiedz się, jakie błędy w makijażu najczęściej popełniają Polki. Oto lista 10 z nich. Podpowiadamy, jak ich unikać!

błędy w makijażu

fot. Fotolia

1. Zbyt jasny lub zbyt ciemny kolor podkładu

Aby uniknąć rozczarowania kolorem podkładu, który w sklepie na naszym nadgarstku wydawał się idealny, zachęcam do przeprowadzenia testu kolorystycznego na kości żuchwy i szyi. Wybieramy trzy odcienie, które na pierwszy rzut oka wydają nam się odpowiednie i aplikujemy je linią ciągłą od kości żuchwy w dół szyi jeden przy drugim. Od razu stanie się jasne, który z nich nadaje się idealnie. Nie zapominajmy również o odpowiednim rodzaju. Dla cery suchej i wrażliwej polecam wszelkiego rodzaju podkłady nawilżające natomiast dla cery tłustej idealne będą podkłady matujące.

2. Problem z kolorem pudru

Często zastanawiamy się nad kolorem pudru czy wybrać jaśniejszy czy może ciemniejszy, przecież planujemy kilka wizyt na solarium. Aby uniknąć tych rozterek gorąco polecam pudry transparentne, które nie wpływają na koloryt, a rewelacyjnie utrwalają podkład oraz pozostawiają efekt matowej skóry. Są też świetną bazą pod nałożenie bronzera czy różu.

3. Za ciemny kolor korektora pod oczy

„ O ton jaśniejszy niż podkład” – to podstawowa zasada, którą powinnyśmy kierować się przy doborze koloru naszego korektora. Ważna jest także konsystencja. Korektor pod oczy powinien mieć delikatną konsystencję, aby nie obciążać naszej skóry pod oczami. Dodatkową zaletą korektora będzie także efekt rozjaśnienia, który doda blasku naszej cerze.

4. Bronzer na kości policzkowej

 Bronzer powinien uwidaczniać naszą kość policzkową, dlatego nie nakładamy go na kości lecz pod nią. Aby uwidocznić właściwe miejsce aplikacji bronzera robimy tzw. „dziubek”. Następnie w powstałe dołki pod kością nakładamy kosmetyk.

5. Korektor dookoła oczu

Najczęstszym błędem przy aplikacji korektora jest nakładanie go dookoła oka. W efekcie końcowym wyglądamy jakbyśmy zasnęli na słońcu w okularach. Aby tego uniknąć, należy zrobić trzy linie pomocnicze naszym korektorem, a później rozprowadzić je palcem.

  • Pierwszą najdłuższą linię tworzymy na odcinku: wewnętrzny kącik oka –zewnętrzny kącik ust.
  • Druga linia przechodzi przez wewnętrzny kącik oka i załamanie skóry pod okiem czyli tzw. „dolinę łez".
  • Trzecia  jest najkrótsza i otula dolną powiekę oka.

Zobacz także: Najczęstsze problemy makijażu 40+

6. Pofalowana kreska

Robiąc kreskę pamiętajcie, że powinna być ona linią prostą. Aby uniknąć efektu smutnego oka zakończmy ją razem z linią rzęs. Pamiętajcie również, że w wewnętrznym kąciku oka powinna być ona węższa, natomiast w zewnętrznym szersza. Aby utrwalić eyeliner możecie nanieść na niego czarny matowy cień skośnym pędzelkiem do kresek.

7. Osypywanie się cieni podczas makijażu oka

Aby uniknąć tego kłopotu proponuję wykonać makijaż tzw. „metodą odwróconą”. Zanim nałożymy podkład aplikujemy korektor na powiece ruchomej nakładamy cień bazowy. Jeżeli chcemy użyć jakiegoś koloru, proponuję aby na cień bazowy zaaplikować również bazę pod cienie. Utrzyma on cień na powiece oraz nasyci kolor. Jeśli coś się osypało, możemy teraz bez problemu usunąć to wacikiem i nałożyć podkład.

8. Nietrwała pomadka

Znam na nią świetny sposób. Po nałożeniu konturówki na całe usta, nałóżcie pomadkę, a na końcu przyprószcie ja pudrem transparentnym. Da nam to ostatnio bardzo pożądany matowy efekt oraz świetnie utrwali makijaż ust.

9. Kredka do makijażu brwi

Jeżeli cenicie sobie naturalny efekt w makijażu brwi polecam wszelkiego rodzaju cienie do makijażu brwi. Są one znacznie subtelniejsze niż kredki. Wybierajcie palety z co najmniej dwoma odcieniami, które można ze sobą mieszać tworząc idealnie dopasowany kolor do naszych brwi. Pamiętajcie także o odpowiednich proporcjach. Pierwsze 2/3 długości brwi powinny unosić się do góry, natomiast ostatni odcinek 1/3 długości powinien lekko opadać w dół.

10. Świecąca skóra

Jeżeli macie problem z nadmiernie świecącą się skórą nawet tuż po wykonaniu makijażu to znaczy, że niezbędnikiem w waszej podręcznej kosmetyczce powinny być bibułki matujące i puder matujący. Pudrem matującym utrwalamy nasz poranny makijaż, natomiast w ciągu dnia śmiało przykładajcie bibułki matujące do skóry, nie zniszczą one makijażu, lecz tylko pochłoną wydzielane przez skórę sebum.

Polecamy: Jak aplikować mineralny podkład?

Autor: Małgorzata Linke, makijażystka Douglas

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)